Tetikçiye 700 bin lira aktarmış!

FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan ile “Danışmanlık hizmeti” adı altında FETÖ’ye binlerce lira aktardığı belirlenen CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, kendisi ve FETÖ imamını aklamak için gazeteci Durmuş Tuna’yı maaşa bağladığı Diriliş Postası tarafından deşifre edilmişti. Durmuş Tuna ve eşine bir yıl içerisinde primler hariç 70 bin lira maaş veren Çerçioğlu’nun Tuna’ya ait...

FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan ile “Danışmanlık hizmeti” adı altında FETÖ’ye binlerce lira aktardığı belirlenen CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, kendisi ve FETÖ imamını aklamak için gazeteci Durmuş Tuna’yı maaşa bağladığı Diriliş Postası tarafından deşifre edilmişti. Durmuş Tuna ve eşine bir yıl içerisinde primler hariç 70 bin lira maaş veren Çerçioğlu’nun Tuna’ya ait matbaaya gerçekleştirdiği yükle miktarda para transferi gerçekleştirdiği belirlendi.

MATBAA ŞAPKA YAPAR MI?

Buna göre CHP’li Çerçioğlu, Durmuş Tuna’ya ait matbaaya 2014-2015 yılları arasında toplam 716 bin 500 lira ödeme yaptığı tespit edildi. Çerçioğlu’nun görünen belgelerle 800 bin liraya yakın para transfer ettiği Durmuş Tuna’nın FETÖ belediyeler imamı Erkan Karaaslan’ın mahkeme sürecini etkilemeye çalıştığı, tanıkları itibarsızlaşmaya yönelik defalarca yazı yazdığı görülmüştü. Özlem Çerçioğlu’nun Durmuş Tuna’ya 45 bin 900 lira karşısında şapka bastırması ise dikkatlerden kaçmadı. Tekstil sektörünün alanı alan şapkaların matbaaya fatura edilmesi ve yüklü miktarda para ödenmesinin nasıl açıklanacağı ise merak konusu.