Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Türkiye dünyanın 13’üncü büyük ekonomisi”

“Türkiye dünyanın 13’üncü büyük ekonomisi”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti’nin kuruluşunun 18’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan, partilerinin kuruluşundan itibaren vatandaşın umudu ve güveninin adresi olduğunu belirtirken geride kalan 18 yıla ilişkin değerlendirmelerde bulundu. .

Karaaslan’ın mesajından öne çıkanlar şöyle: 

“Girdiğimiz tüm seçimleri kazandık”

“14 Ağustos 2001’de, ülkemizde adalet ve kalkınma ihtiyacının gereği olarak, siyasi hayatı boyunca daima milletin sesine kulak veren, siyasetini milletle birlikte ve sorumlulukla yapmayı ahlak edinen Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan AK Partimiz kuruluşundan kısa bir süre sonra gerçekleşen seçimlerde elde ettiği büyük başarıyla milletimiz nezdinde ne denli büyük bir umut ve güvenin adresi olduğunu göstermiştir. Girdiğimiz tüm seçimlerden aziz milletimizin teveccühü, takdiri ve güçlü desteğiyle çıktık…”

“Verdiğimiz sözleri tuttuk”

“18 yıllık dönemde Türkiye’de geçmişle kıyaslanamayacak dev adımlar atıldı. Daha önce hayal dahi edilemeyen hamleleri hayata geçirdik, hak ve özgürlüklerden yatırım ve hizmetlere çok geniş̧ bir yelpazede ilerleme sağladık. İstihdamda, turizmde, ihracatta, sosyal politikalarda, eğitimde, sağlıkta, savunmada yakaladığımız ve daha da ileri taşıdığımız hedeflerimizle büyük başarılar elde ettik. Bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da ülkemizi kalkındırmanın, milletimizi daha iyi hizmetlerle buluşturmanın mücadelesi içinde olduk. Türkiye’yi, satın alma gücü paritesine göre dünyanın 13’üncü büyük ekonomisi haline getirdik. Birçok alanda Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık, Milletimize yararı olmayan birtakım söylemlerle vakit kaybetmek yerine milletimizin gündemine odaklandık ve verdiğimiz sözleri tuttuk.”

“Yolumuzdan asla dönmeyeceğiz”

AK Parti’nin Anadolu irfanıyla güç kazandığını ve yarınlara umut olduğunu vurgulayan Karaaslan, “Bizde bu inanç, gayret, özveri ve çalışma azmi; milletimizde gücümüze güç katan bu büyük destek, fedakarlık ve vatan aşkı oldukça yolumuzdan asla dönmeyecek, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize hep birlikte ulaştıracağız” değerlendirmesinde bulundu.