Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Yıldırım: Aramızdaki ayrılığın sebebi algı operasyonları

Yıldırım: Aramızdaki ayrılığın sebebi algı operasyonları

Cumhur İttifakı’nın 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi yenileme seçimleri adayı Binali Yıldırım, Saadet Partisi ile olan ilişkilerine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İki partinin arasındaki husumetin sorumlusunun algı operasyonları olduğunu dile getiren Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Bu dava bugünlere kolay gelmedi”

“Bu dava bugünlere kolay gelmedi. Milli görüş bu işin gövdesidir; köküdür. Bugün dal budak sarmışssa bugün Tayyip Erdoğan; Binali Yıldırım varsa bu misyonun sayesinde var. Recep Tayyip Erdoğan’ı bu konuma getiren; bir lider yapan, dğnyaya söz sahibi yapan bu harekettir. Bunu kimse inkar edemez kendisi de inkar etmiyor zaten.

“Aramızdaki ayrılığın sebebi algı operasyonları”

Aramızda böyle bir ayrılık olması doğal bir durum olmadığının bunun oluşturulan bir takım algı operasyonlarıyla gerçekleştiğini düşünüyorum. Biz birbirlerimizin acı günlerinde sevinçli günlerinde bir araya gelitiriz, cenazelerde, düğünlerde, bayramlarda bir araya gelirizi. Birbirimizden ne farkımız var? Yaşayız olarak ne farkımız var? Dünyaya bakış ahirete bakış olarak ne farkımız var? 

“Seçim yatırımı gibi düşünülmesin”

Şuna bende katılıyorum; siyasetin sert rüzgarlarında konjektürel olarak yanlış anlaşılacak maksadını aşan söylemler olabilir bunu için Saadet Partisi mensubu kardeşlerimiz incinmiş gönlü kırılmış olabilir ben bu yüzden dolayı da kendilerinden özür diliyorum. Haklarını helal etsinler. Bizim hiçbir zaman amacımız Saadet Partisi ve mensuplarını ayrıştırmak ve ayrı yere koymak gibi bir görevimiz olamaz. Bu da bir seçim yatırımı gibi düşünülmesin.”

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri