Son Dakika

Zillet’e 31 Mart talimatları

Avrupa Parlamentosu, Türkiye düşmanı PKK sevici Kati Piri’nin hazırladığı ve içerisinde skandal maddelerin bulunduğu raporu kabul ederek, CHP-HDP-İP ve Saadet’ten oluşan Zillet İttifakı’na 31 Mart seçimleri sonrasında hayata geçirilmek üzere ilk talimatlarını iletti!

Zillet’e 31 Mart talimatları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu (AP)’nin raporunda yer alan skandal talepleri hayata geçirme konusunda daha önce adımlar atmıştı. Kılıçdaroğlu, “Suriye’de ne işimiz var. Afrin’e girmeyelim. YPG bize saldırmaz.” söylemleriyle Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yer alan terör örgütlerine yönelik operasyon düzenlenmesine karşı çıkmıştı. Kılıçdaroğlu yönetiminde CHP, Türkiye’nin Akdeniz’de doğalgaz ve petrol aramalarına son vermesini talep ederek Rum Kesimi’nin sözcülüğünü üstlenmişti. Öte yandan CHP, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin İmralı canisinin serbest kalması yönündeki talebine çoktan yeşil ışık yakmış durumda.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.