Son Dakika

Zırvada zirve

Akdeniz ve Ege’de Türkiye’nin arama faaliyetlerinin engellenmek istediğini anlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’a “Denize dökülen dedelerinden örnek al” diye seslendi.
Zırvada zirve

Bahçeli, “Bizim karşımıza dikilecek korsan, henüz anasından doğmadı” ifadesiyle de rest çekti.

Meclis’te partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Akdeniz ve Ege’deki petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerine ilişkin değerlendirme yaptı. Bahçeli, Türkiye’nin karşısında dikilecek hiçbir korsan olmadığını belirterek, “Amerikan Başkanı iyice pervasızlaşmış, freni boşalmıştır. Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin haklarına yönelik eylemlere her gün bir yenisi eklenmektedir. Sabrımız taşmak üzeredir. Özellikle Yunanistan, ateşle oynamaktadır. Topal ördek Çipras, zırvada zirveye çıkmıştır” şeklinde konuştu. Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’a tarihi hatırlatarak, “Meydan okumayı bırak, kendini tarihe ver! İzmir’de denize dökülen dedelerinden örnek almalısın. ‘Yunan’ bilmeyiz, ömrüne kast ederiz, gideceğimiz yere kadar gideriz, yolumuza çıkan olursa ezeriz, hedeflerimizden de vazgeçmeyiz. Hodri meydan, hadi karşımıza çıkın” diyerek rest çekti.

“Fitilleri tutuşmuş”

Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i yerden yere vurarak, “İki dünyada da hasmımızsın” ifadesini kullandı. Bahçeli, Akşener için ‘İP’in başındaki şahıs’ derken, kendisini İmralı’ya gitmekle suçlamasına, “İmralı’da nöbette miydin” diye yorumladı. Bahçeli, 23 Haziran Seçimleri’nde hakikatin yanında yer aldıklarını anlatarak, “Cumhurun yanında olduk. Herkes dilinin ayarına dikkat etsin. İstanbul’a bir mitil attık, alayı kayış kopardı. Fitili Kandil ve Pensilvanya’da ateşleyenler çoktan tutuşmuş” şeklinde konuştu. Akşener’e ‘vefasız’ diyen Bahçeli, “Ha HDP, ha Kandil… Bunların bir farkı yoktur. Edirne’de cezaevinde yatan terörist ile İmralı’daki caninin söylemleri PKK’nın çözüldüğünü gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Gizli gündem vurgusu

İstanbul’un yeni başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘gizli gündem’ maddeleri olduğunu anlatan MHP Lideri, “İstismar ve yalan siyaseti maalesef öne çıkmıştır. Haddini aşan açıklamaları ile bir belediye başkanı olarak gizli gündemi olduğunu göstermiştir. İcraatlarını çok yakından takip edeceğiz” diye gözdağı verdi. Devlet Bahçeli, 23 Haziran Seçimleri öncesi yayınladığı Mehter Marşı ile İstanbul’a geldiği videosunun CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından alaya almasına tepkiyle, “Yedikleri haram lokmalar, kırdıkları cevizler günü geldiğinde boğazlarına duracaktır” uyarısında bulundu.

“İki dünyada hasmımızsın”

İyi Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’i yerden yere vuran Devlet Bahçeli, CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sert cevap verdi. ‘İP’in başındaki şahıs’ diyen Bahçeli, “İmralı’da nöbette miydin” diye sordu. Akşener’in kendisini İmralı’ya gitmekle suçlaması üzerine Bahçeli, “23 Haziran Seçimleri’nde hakikâtin yanında yer aldık. Cumhurun yanında olduk. Herkes dilinin ayarına dikkat etsin. Tekkede derviş olanlar, dışarıda keşiş olanlarla işimiz olmaz. İstanbul’a bir mitil attık, alayı kayış kopardı. Fitili Kandil ve Pensilvanya’da ateşleyenlerin fitili çoktan tutuşmuş” şeklinde konuştu. Akşener’e ‘vakursuz’ ve ‘vefasız’ diyen Bahçeli, “İki cihanda da hasmımızdır! Ha HDP, ha Kandil… Bunların bir farkı yoktur. Edirne’de cezaevinde yatan terörist ile İmralı’daki caninin söylemleri bölücü terör örgütü PKK’nın çözüldüğünü gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“İmamoğlu’nun gizli gündemi var”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, İstanbul’un yeni başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘gizli gündem’ maddeleri olduğunu söyledi. “İcraatlarını yakından takip edeceğiz” diyerek gözdağı veren Bahçeli, “İstismar ve yalan siyaseti maalesef öne çıkmıştır. Haddini aşan açıklamaları ile bir belediye başkanı olarak gizli gündemi olduğunu göstermiştir” değerlendirmesinde bulundu. Bahçeli, 23 Haziran Seçimleri öncesi yayınladığı Mehter Marşı ile İstanbul’a geldiği videosunun CHP Örgüt Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından alaya almasına tepkiyle, “Yedikleri haram lokmalar, kırdıkları cevizler günü geldiğinde boğazlarına duracaktır” uyarısında bulundu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.