Son Dakika

50 milyon lira verdiler kenarda bekletip çürütüyorlar!

12,5 milyon euro karşılığında Sevilla'ya transfer olan Kjaer, şu ana kadar sadece 2 maçta görev alabildi.

50 milyon lira verdiler kenarda bekletip çürütüyorlar!

Levent Gültekin

3 yıl önce Lille’den 7.6 milyon euro’ya alınan, hatta transfer edilirken bonservis ücreti sebebiyle Fenerbahçe yönetimini ateşe atan Simon Kjaer sarı lacivertli formayla mükemmel bir performans ortaya koymuş, hem aldığı paranın hakkını vermiş hem de başkan Aziz Yıldırım’ı bir hayli rahatlatmıştı.

2 yıl Fenerbahçe’de yaklaşık 90 maça çıkan tecrübeli stoper Simon Kjaer, istikrarlı yapısı ve sergilediği muhteşem performansla kısa zamanda taraftarların sevgilisi haline gelirken, kulübün yaşadığı mali sorunlar Kajer – Fenerbahçe ayrılığını getirmişti. İspanyol devi Sevilla’ya 12,5 milyon Euro karşılığında satılan Danimarkalı oyuncu Fenerbahçe’yi büyük bir dar boğazdan kurtarırken, kulübün bu transferden yaklaşık 50 milyon lira gelir elde etmesi ve kadroya katılan oyuncuların bu paradan karşılanması Aziz Yıldırım’ın elini rahatlatmıştı.

La Liga devine giden Kjaer, şu anda Sevilla’da istediği ortamı bulamadı. Eduardo Berizzo’nun fazla şans vermediği 28 yaşındaki tecrübeli defans oyuncusu şu ana kadar sadece 2 maçta forma giyerken, Kjaer’in durumdan bir hayli rahatsız olduğu öğrenildi. Başakşehir’le oynanan 2 maçta yedek kulübesinde bekleyen Kjaer, ligde Espanyol ve Getafe mücadelelerinde görev alırken, Sevilla’nın son oynadığı ve 3-0 kazandığı Eibar karşısında Kjaer’in yine kenarda beklemesi oyuncunun moralini alt üst etti. Türkiye’de ‘Chelsea’de’ oynar yorumları yapılan Kjaer’in Sevilla’da ikinci plana itilmesi dikkatlerden kaçmazken, futbolcunun devre arası transfer dönemine kadar beklemeye geçeceği ifade edildi.

Yorumlar