Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alex kendi veliahtını arıyor

Suat Vilgen
Alex kendi veliahtını arıyor

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen Fenerbahçe’nin Brezilyalı efsanesi Alex de Souza, 2012 yılının ekim ayında olaylı bir şekilde ayrıldığı Sarı-Lacivertli kulüple yıllar sonra yeniden onore edilmişti. Başkan Ali Koç ve yönetimi tarafından çok samimi şekilde karşılanan Alex, kulaple yollarını ayırdıktan sonra adeta yasaklı olduğu Can Bartu Tesisleri’ne yıllar sonra yeniden girmişt. Dahası FB TV ekibi tarafından kendisi için bir de “Obrigado Alex” isimli mini bir belgesel filmi çekilmişti.

FENER’İN BREZİLYA TEMSİLCİSİ

Alex’in bu ziyaretine dair yeni bir bilgi daha gün yüzüne çıktı. Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Ali Koç’un Brezilyalı efsaneden gelecek yaz transfer dönemi için tam yetki verdiği öğrenildi. Koç’un Alex’ten Brezilya liglerinde forma giyen genç ve yetenekli yıldız adayı futbolcuları tespit etmesini istediği hatta Fenerbahçe adına gerektiğinde görüşme yapmasını da istediği dile getirildi. Koç’un Alex’ten özellikle, Fenerbahçe’nin futboluna yeniden bir oyun kimliği kazandırabilecek yetenekte orta saha oyuncuları üzerinde durmasını istediği ifade edildi.

“TEKNİK ADAMLIK” TELKİNİ

Sarı-Lacivertli kulübünün başkanının ayrıca Alex’ten kendisini gelecek dönemde Fenerbahçe’nin tekknik kadrosunda yer almak için hazırlamasını da istediği de belirtilirken sambacının da hedefleri arasında bir gün Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmanın da yer aldığını söylediği öğrenildi.