Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya’da tarihi rekor: 57 ülke 550 okçu

Antalya’da tarihi rekor: 57 ülke 550 okçu

20-26 Mayıs tarihlerinde Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı Dünya Okçuluk Kupası 3. ayak yarışmalarına Antalya’da düzenlenecek. Rekor katılımın sağlanacağı belirtilen turnuvanın, dünya şampiyonası öncesinde ülkelerin kendilerini deneyecekleri son turnuva olacağını belirten Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, “57 ülkeden toplam 550 sporcu katılım sağlayacak. Katılan ülke sayısı bakımından bu bir rekor.” dedi. Topaloğlu, Şanghay’da düzenlenen ve Türk okçuların 2 gümüş, 1 bronz madalya ile döndükleri 2. ayak yarışmaları sonrası Antalya’daki 3. ayak yarışmaları için hazırlıkların hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi.

ASIL HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

10-16 Haziran tarihlerinde Hollanda’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılacak tüm takımların Antalya’ya geleceğini aktaran Topaloğlu, “Turnuva öncelikle ülkemizin ve Antalya’nın tanıtımının yapılması açısından önemli. Türkiye’nin organizasyon yapabilme gücünün tekrardan herkese göstereceğiz.” diye konuştu. Başkan Topaloğlu, 3. ayakta madalyanın mutlaka hedef olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Madalya her zaman hedef ama asıl amacımız takımımızın dünya şampiyonasında yapabileceklerini görmek, bir eksikleri varsa onu görüp, tamamlayabilmek. Bizim esas hedefimiz Dünya Kupası’nda şampiyonluk ve finalde yer almak. Bunu da çocuklarımız başaracak diye düşünüyorum.”