Son Dakika

Başkan Ahmet Ağaoğlu resmen çıldırdı: 'Bugün gençlerimizi katlettiler'

Başka Ağaoğlu, "Trabzon Lisesi 105 yıl önce 1915'te Çanakkale'ye öğrencilerini gönderdi ve emperyalistlere kurşun sıktı, şehitler verdi ve o sene mezun çıkarmadı. 105 sene sonra ise düşmanın şekil değiştirdiğini ve Türk gençlerinin yine katledildiğini görüyoruz" dedi.
Başkan Ahmet Ağaoğlu resmen çıldırdı: 'Bugün gençlerimizi katlettiler'

Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Bir takım ruhu içerisinde mücadele ettik. 1915 yılında Trabzon Lisesi Çanakkale cephesine öğrencilerini gönderdi. O yıl mezun verilmedi. Emperyalist güçlere kurşun sıktık. Arada 105 sene geçti ama Trabzon'un 18, 19 yaşındaki çocukları yine dış güçler tarafından katledildi.

Oyuncularımızın bazıları hala lise yaşında. Galatasaray'ı kutluyorum galibiyetinden dolayı. Bu futbol. Her sonuç alınabilir ama bırakın futbol oynayalım. Bu oyuncuların hakkı hiçbir şekilde ödenemez. Bedeli çok ağır olur. Biz çıkıp bu futbolumuzu oynamaya devam edeceğiz. 

Bu oyun herkesin gözü önünde sergileniyor. Bu başımıza gelen ilk vaka da değil. Aradan 105 sene geçti ama düşman şekil değiştirdi. 

SKor koptuktan sonra maçın 10-15 dakikasında lehimize verilen faul de istemiyoruz. Allah bize değil haram tek puan, tek gol, tek vuruş nasip etmesin. Biz bu gençlerle bu mücadeleyi ligin sonuna kadar devam ettireceğiz. Bunlara bakıp utanması gerekenler var. Aynaya nasıl bakacaklar. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.