Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Boğulan ve Türk olduğu iddia edilen dövüşçü Batuhan Akduman değil!

Çok konuşulan kafes dövüşü videosunda boğulduğu iddia edilen Batuhan Akduman'ın gerçek Batuhan Akduman olmadığı ortaya çıktı.

Boğulan ve Türk olduğu iddia edilen dövüşçü Batuhan Akduman değil!

Medyada ilk günden bu yana konuşulmaya devam eden, Rafael Abrahamyan isimli sporcu tarafından bir kafes dövüşü sırasında boğularak öldürülmeye çalışılan kişinin Türk sporcu Batuhan Akduman olduğu iddia edilmişti.

Bir kullanıcı tarafından 7 Ekim 2019’da Twitter’da paylaşılan video şimdiye kadar yaklaşık 4 bin kişi tarafından beğenildi ve video 106 bin kez görüntülendi. İddia konusu video ulusal basında haberleştirildi.

Ancak videonun bir kafes dövüşü sırasında Ermeni sporcu Rafael Abrahamyan tarafından boğularak öldürülmeye çalışıldığı ifade edilen sporcunun Batuhan Akduman’ı gösterdiği iddiası doğru değil. Müsabakanın görüntüleri izlendiğinde dövüşen kişinin Akduman olmadığı anlaşılabiliyor

GÖRÜNTÜLERDEKI KIŞI BATUHAN AKDUMAN DEĞIL

Gorilla Fighting Championship (GFC) isimli kafes dövüşü etkinliğinde sahneye çıkan Rafael Abrahamyan ve Batuhan Akduman’ı gösterdiği iddia edilen görüntülere YouTube’dan ulaşmak mümkün.

Karşılaşmanın tamamının yer aldığı görüntülerde, Rafael Abrahamyan ve diğer sporcunun ringe çıkışları ve maçın başlangıç anı görülebiliyor. Ayrıca görüntülerde Türk sporcu Batuhan Akduman olduğu iddia edilen kişinin yüzü de net olarak fark edilebiliyor.

Buna ek olarak karşılaşmanın duyurusu için hazırlanan posterde de Akduman olduğu iddiasıyla ringe çıkan sporcu görülebiliyor. Posterde, kimliği tam olarak bilinmeyen sporcunun altında Rusça ifadelerle Batuhan Akduman yazdığı da anlaşılıyor.

Boğulan dövüşçü Batuhan Akduman mı?

Batuhan Akduman’ın fotoğraflarına bakıldığında ise görüntülerdeki kişilerin uyuşmadığını söylemek mümkün. Akduman tarafından 15 Haziran 2019’da yapılan bir paylaşımda kendisinin daha zayıf olduğu ve üzerinde iddia edilen sporcuda olmayan dövmelerin bulunduğu anlaşılabiliyor.

GERÇEK BATUHAN AKDUMAN’A ULAŞILDI

Videonun sosyal medyada paylaşılmasının ardından Teyit.org’nin ortaya attığı iddiada, Batuhan Akduman’a ulaşıldı ve Akduman, videodaki bayılan kişinin kendisi olmadığını, kişisel bilgilerinin değiştirilerek sahte bir pasaportla Türkmen bir sporcunun karşılaşmaya çıkarıldığını ve gerekli yerlere şikayette bulunacağını ifade etti.

Akduman’ı gösterdiği iddiasıyla paylaşılan video hakkında bir gazetede habere rastlanabiliyor. Haberde, Akduman adıyla dövüşen kişiye ait ve sahte olduğu belirtilen pasaport da görülebiliyor. Kafes dövüşlerinde sporcuların pes etmediği durumlarda benzer sahneler yaşanabiliyor.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Yusuf narin

    Haberin doğru olmadığı söyleniyor. Teyid edebilir misiniz?

Yorumları Gör (1 Yorum)