Son Dakika

Beşiktaş’ın transfer rotası belli oldu: El yakan Talisca’nın yerine Gignac!

Siyah-Beyazlılar, Benfica’nın 30 milyon euronun üstünde değer biçtiği Talisca için satın alma opsiyonunu kullanmaktan vazgeçti. Hedefte Tigres’te top koşturan Gignac var. Cenk satılırsa Fransız yıldız devre arasında da gelebilir.

Beşiktaş’ın transfer rotası belli oldu: El yakan Talisca’nın yerine Gignac!

Kaya Temel / Diriliş Postası 

Şampiyonlar Ligi’nde yoluna doludizgin devam eden ligde de form grafiğini her geçen gün yükselten Beşiktaş’ta transferin seyri de netleşmeye başladı. Siyah-Beyazlı kulüpte aslında ilk hedef takımı iki sezondur sırtlayan isimlerin başında gelen Talisca’nın bonservisinin alınmasıydı. Ancak yıldızını her geçen gün daha da parlatan Brezilyalı yıldız bonservisini elinde tutan Benfica’nın da iştahını kabarttı.

Transfer için iki farklı plan

Portekiz temsilcisinin, özellikle Şampiyonlar Ligi’nde ortaya koyduğu performans ve attığı gollerle birçok Avrupa devinin transfer listesine giren Talisca’ya 30-35 miylon euro aralığında bir değer biçmeye hazırlandığı öğrenildi. Bu durum, Beşiktaş’ın da tranfser planlarını değiştirdi.

Talisca’nın bonservisini ara tranfserde 20 milyon euro civarında bir bedelle almayı planlayan Siyah-Beyazlı yöneticiler Benfica’nın düşündüğü rakamı öğrenince bu oyuncunun satın olma opsiyonunu kullanmaktan vazgeçti. Listenin ilk sırasına Talisca’nın yerine Andre Pierre Gignac ismi yazılırken Fransız forvet için girişmelere başlandı. Beşiktaş’ın şu anda Meksika’nın Tigres takımında forma giyen Gignac ile ilgili iki farklı planı bulunuyor.

Cenk’in satışına bağlı

Bunlardan ilki Gignac’ı devre arasında kadroya katmak. Bu ihtimalin gerçekleşmesi için Siyah-Beyazlıların mutlaka oyuncu satması gerekliliği bulunuyor.

Bu noktada birçok talibi olan Cenk Tosun’un satılmasının Gignac’ın geliş yolunu açabileceği belirtiliyor.

İkinci ihtimal ise sezon sonunda Gignac’ın kadroya katılması. Bu durumda FFP kuralları gereği 31 yaşındaki yıldızın maliyeti gelecek sezonun bütçesinde gözükeceği için oyuncu satışı olmazsa olmaz şart olmayacak.

Yorumlar