Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Beşiktaş’ta görevine son verilen Gökhan Sarı kimdir ve neden istifa etti?

Beşiktaş'ta yeni başkan Ahmet Nur Çebi ilk icraatını yaptı. Çebi, göreve gelir gelmez Beşiktaş'ın CEO'su Gökhan Sarı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Sarı'nın yüksek maaşı geçtiğimiz günlerde basına yansımıştı. Peki Gökhan Sarı kimdir? İşte detaylar...

Beşiktaş’ta görevine son verilen Gökhan Sarı kimdir ve neden istifa etti?

Beşiktaş’ta başkanlık seçimlerinin ardından kulübün CEO’su olarak görev yapan Uğur Gökhan Sarı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Uğur Gökhan Sarı ile ilgili Ahmet Nur Çebi’nin seçim öncesi açıklamaları dikkat çekmişti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sarı’yı hedef alarak eleştirilerde bulunmuştu.

Beşiktaş’ta CEO olarak görev alan ve 120 bin TL maaş aldığı ifade edilen Uğur Gökhan Sarı bu sabah görevinden istifa etti. Başkan Ahmet Nur Çebi seçim öncesinde verdiği röportajda Uğur Gökhan Sarı hakkında şunları söylemişti:

“Genel kurulumuzun yapısı sağlıklı değil. Bindirilmiş kıtalar, kişileri ürkütüyor, aday olmalarını engelliyor. Biz bunu göğüslemeye karar aldık. Üyelere çağrı yapıyorum; sandığa gelin, başka türlü Beşiktaş bu kongre yapısından, kongre farelerinden kurtulamayacak. Kongrelerde etkin olan insanlar, hiçbir vasıfları olmamasına rağmen kulüp içerisinde yüksek ücrete çalıştırıyorlar. CEO Gökhan Sarı, 120 bin lira maaş alacak, kendi zammını kendi yapacak ve başkanın da imzasının altına imza atacak kapasitede bir arkadaş değil. O zaman neden bu arkadaşa 120 bin lira ödeniyor? Bunların cevabını arıyorum ben. Maalesef İcra Kurulu’nda %10-13 gibi bir zam kararı alınmışken bazı 8-10 kişinin ücretlerinin %100 zamlarla yapıldığını çok sonradan öğrendim.”

Gökhan Sarı kimdir?

01 Mayıs 1967 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mektebi Mülkiye) İktisat Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu.

1990 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’da yer alarak ve 10 yıldan fazla bir süre Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde görev yaptı. 2000 yılının Kasım ayından itibaren Beşiktaş’ın halka arzını gerçekleştiren profesyonel ekibin başında yerini aldı.

2004 yılından itibaren yaklaşık 8 senelik sürede  Beşiktaş Belediyesi’ne ait olan Beltaş A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılığı ve Doors Grubu İş Geliştirme Koordinatörlüğü’nde görev yaptı.

2012 yılının Nisan ayından itibaren de Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü (CEO) olarak Beşiktaş’a hizmet vermekteydi.

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri