Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cengiz Ünder’den Roma’ya yeni imza | Maaşını katladı

Cengiz Ünder’den Roma’ya yeni imza | Maaşını katladı

İtalyan devi Roma, milli futbolcu Cengiz Ünder’in sözleşmesininin 2023 yılına kadar uzatıldığını açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, 2017 yılında Sernie A ekibine transfer olan Cengiz Ünder’in Haziran 2022’de sona erecek sözleşmesinin yenilendiği belirtildi. Cengiz Ünder’in yeni sözleşmesi 30 Haziran 2023’e dek uzatıldı. 

“Cengiz saf bir yetenek”

Kulüp açıklamasında sözlerine yer verilen sportif menajer Gianluca Petrachi, “Bu yenilemeyi çok güçlü şekilde istedik çünkü Cengiz’i saf bir yetenek olarak görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda takıma teknik bakımdan büyük katkı sağlayacağına ve buranın, onun gelişimini sürdürebileceği, potansiyelini tam olarak göstereceği yer olduğuna eminiz.” ifadelerini kullandı. 

“Bu renklere daha da bağlandım”

Cengiz Ünder de sözleşme yenilemekten duyduğu memnuniyeti vurgulayarak, “Roma’ya 2 yıl önce geldim ve günden güne bu şehre, bu renklere ve taraftarlara daha da bağlandım. Benim için mutlu bir an. Roma’da oynamaya devam etme hayalimi gerçekleştirdiği için kulübüme teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı. 

Maaşı iki katına çıktı

Öte yandan Cengiz için merak edilen konulardan biri yeni sözleşmeyle alacağı zammın ne kadar olacağıydı. Daha önce senelik 1 milyon euro (6.2 milyon TL) kazanan 22 yaşındaki sağ kanat oyuncusunun maaşının 2 katına çıkarıldığı böylece milli futbolcunun maaşının 2 milyon euro (12.4 milyon TL) olduğu belirtiliyor. Ayrıca Cengiz’in serbest kalma bedelinin 60 milyon euroya  çıkarıldığı da iddialar arasında.

22 yaşındaki milli futbolcu, 2 sene önce geldiği Roma’da 65 maçta forma giydi ve 14 gol attı.