Son Dakika

Cimbom’da bir transfer skandalı daha patlak verdi! Sneijder’i bırak De Jong’a bak!

Galatasaray eski Başkanı Özbek’in, Sneijder’le sözleşme yenilerken Hollandalı yıldızın babasına 200 bin euro ödediği iddia edilmişti. Bu iddia soğumadan aynı kişiye Nigel de Jong transferinde de 500 bin euroluk aracılık ücreti verildiği belirlendi.

Cimbom’da bir transfer skandalı daha patlak verdi! Sneijder’i bırak De Jong’a bak!

Levent Gültekin/Özel Haber

Galatasaray’da 20 Ocak’ta olağasüntü genel kurulla göreve gelen Mustafa Cengiz yönetimi eski yönetime ait transfer skandallarıyla boğuşuyor.

2015 yılında Wesley Sneijder ile sözleşme yenilerken, oyuncunun babasına 200 bin euro ödediği belirlenen Galatasaray eski başkanı Özbek’in geçen sezonki Nigel de Jong transferinde de benzer bir eyleme imza attığı ortaya çıktı.

TRANSFERİ SNEIJDER İSTEDİ

Felipe Melo’nun takımdan ayrılmasının ardından Selçuk İnan’ın yanına iyi bir futbolcu arayan Cimbom geçtiğimiz sezonun devre arasında ABD ekibi Los Angles Galaxy’den De Jong’u kadrosuna katmıştı. O dönemde sürpriz olarak nitelendirilen bu transferin perde arkasında ise bir dizi skandalın yattığı öğrenildi. Gelen bilgilere göre De Jong transferi o dönem takım içerisinde büyük bir ağırlığı olan, hatta Riekerink’in teknik direktörlüğe getirilmesini sağlayan Sneijder’in etkisiyle yapıldı. Bu transfer için LA Galaxy kulübüne bonservis ödenmezken oyuncuya yıllık 2,5 milyon euro ücret taahhüt edildi.

Ancak asıl dikkat çekici ödeme De Jong transferinde aracılık görevi üstlenen Sneijder’in babası Barry Sneijder’e yapıldı. Özbek, baba Sneijder’e yaklaşık 500 bin euro verdi.

KARDEŞ ÖZBEK DE İNCELENİYOR

Sneijder’in isteği, baba Sneijder’in aracılığı sayesinde De Jong transferine nokta koyan dönemin başkanı Dursun Özbek’in bu icraatı, Mustafa Cengiz yönetiminin gözünden kaçmadı. De Jong ile birlikte yaklaşık 10 transferi daha mercek altına alan Cengiz ve ekibinin Dursun Özbek’in yanı sıra kardeşi Mehmet Özbek hakkında da inceleme başlattığı ifade edildi.

Yorumlar