Son Dakika

Conte'nin 'Kankası' Simeone'nin 'Çakması'! 64 takım arasında...

Stili ve tarzıyla Conte - Simeone ikilisine benzetilen Igor Tudor'un dün gece Galatasaray'a yaşattığı fiyasko tarihe kazındı.

Conte'nin 'Kankası' Simeone'nin 'Çakması'! 64 takım arasında...

Levent Gültekin

Dün UEFA Avrupa Ligi 3.ön eleme turunda 32 takım mücadele etti ve Galatasaray maçı hariç hemen hemen hiçbir maçta sürpriz sonuç çıkmadı. İsveç takımı Östersunds karşısında ne oynadığı bilinmeyen Galatasaray’da fatura doğal olarak Igor Tudor’a kesilirken, 2-0’lık hezimetten sonra camia Hırvat teknik adamla yola devam edilemeyeceği fikrinde birleşti.

Geldiği ilk günden beri takımdaki yıldız futbolcularla büyük sorunlar yaşayan ve son olarak Sneijder’i gözüne kestiren Tudor, dünkü rezalet sonuçtan sonra yönetimini eline büyük bir koz verirken, Başkan Dursun Özbek’in şimdiden Lucescu için nabız yokladığı belirtildi. Zayıf rakibi karşısında 90 dakika boyunca neredeyse tek pozisyon bulamayan Galatasaray, işleri İstanbul’daki rövanş maçına bırakırken şu ana kadar 3 transfer yapan sarı kırmızılı kulübün en az 7 transfer daha yapması gerektiği gün yüzüne çıktı.

Sao Paulo’dan büyük umutlarla transfer edilen Maicon ilk maçta vasat bir görüntü sergilerken, Brezilyalı stoperin yenen 2.goldeki aciz durumu dikkatlerden kaçmadı. Brezilya Ligi’nden hazır gelen Maicon’un partneri Ahmet Çalık, Galatasaray adına sahanın en iyisi olarak adlandırılırken Carole ve Linnes’in bu takımın sağ bek ve sol beki olamayacakları bir kez daha gözler önüne serildi.

Imbula – Vanqueur – Lemina gibi önemli ön liberolarla görüşen Galatasaray’ın bu bölgeye en az 2 transfer yapması adeta kanun kitaplarında yer alan madde gibi duruyor. Selçuk İnan ve Tolga Ciğerci ile hayal kırıklığı yaşamaya devam eden Cimbom’un, transfer uçaklarını bir an önce indirme yolunu ararken, futbol aklı olarak gelişimini tamamlayamamış Yasin Öztekin’in yerine Feghouli transferinin yapılması taraftarları bir nebze olsa da tatmin edecek. Wesley Sneijder kangrenini bir türlü çözemeyen yönetim, eğer Tudor’un arkasından giderse dünyaca ünlü bir yıldızı kaybetmiş olacak. Sneijder’le yeniden masaya oturup orta yolu bulması gereken Dursun Özbek’in bu konuda Tudor’u ikna etmesi beklenirken, Hırvat çalıştırıcının ikna olmaması durumda yolların ayrılması camia adına en hayırlı yol olarak nitelendiriliyor. 

Garry Rodrigues’ten Bruma yaratmak isteyen Tudor’un arkasından gitmek Galatasaray adına büyük fiyaskoların habercisi olurken, yönetimin daha fazla fantezi yapmaması adına ‘Çakma Simeone’ Tudor’dan kurtulup Lucescu ile el sıkışması artık yadsınamaz bir gerçek olarak gözler önünde duruyor.

Yorumlar