Son Dakika

Cumhurbaşkanı işaret etti! G.Saray 7 yerli yıldızın peşine düştü

Kaliteli yerli futbolcu atağına geçen Galatasaray, tam 7 oyuncuyu listesine aldı.

Cumhurbaşkanı işaret etti! G.Saray 7 yerli yıldızın peşine düştü

Levent Gültekin / Diriliş Postası

Yabancı sınırı kuralında haftalardır ortaya atılan iddialara dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan son noktayı koydu. Süper Lig ekiplerinin yabancı futbolcularla 2019’a kadar sözleşmelerinin bulunduğuna dikkat çeken Erdoğan, 2019’dan sonra TFF’nin harekete geçeceğine işaret ederken, kulüplerin ise şimdiden yerli kaliteli oyuncu arayışlarına başladığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yabancı sınırı 2019'a kadar devam edebilir

Genelde maçlara en az 10 yabancı oyuncuyla başlayan Galatasaray, yerli jenerasyonda atağa geçti. Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci haricinde ilk 11’de Türk futbolcu bulundurmayan sarı kırmızılı ekibin scout ekibi arama tarama turuna çıkarken, teknik direktör Igor Tudor’un değerlendirmelerine göre en az 7 yerli oyuncu için girişimlere başlanacağı öğrenildi.

Avrupa’da ve Süper Lig’de iyi bir performans göstermesi halinde Behanda’yı büyük fiyatlara Katar’a ya da Çin’e göndereceğini söyleyen menajerlerin açıklamalarından sonra Faslı yıldızın alternatifini arayan Galatasaray Emre Akbaba’nın peşine düştü. Geçen sezon ve bu sezon oynadığı futbolla resmen göz kamaştıran Emre, Galatasaray’ın transfer listesine girerken, başkan Dursun Özbek ve Hasan Çavuşoğlu’nun önümüzdeki günlerde 25 yaşındaki futbolcu için masaya oturacakları belirtildi.

Uzun bir süredir sol bek problemini çözemeyen Galatasaray, bu bölgeye Atila Turan’ı transfer etmek istiyor. Piyasa değeri şu anda 500 bin Euro olan 25 yaşındaki futbolcu için Kayserispor’la temasa geçmek isteyen Cimbom, milli oyuncuyu listeye yazarken, Galatasaray’ın Emre Akbaba ve Atila Turan dışında Kaan Ayhan, Deniz Türüç, Musa Çağıran, Turgay Kaçar ve Uğur Çiftçi’yi de takibe aldığı belirtildi.

Yorumlar