Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fenerbahçe Beko’dan Sloukas’a gidiş izni yok

Suat Vilgen
Fenerbahçe Beko’dan Sloukas’a gidiş izni yok

Son yıllarda erkekler basketbolda yaptığı büyük yatırımlarla Avrupa’nın kalbur üstü takımlarının arasına adını yazdıran Fenerbahçe, kadrosunda bulundurduğu birbirinden önemli yıldızlarla da parmak ısırtıyor. Bu da doğal olarak birçok Avrupa devinin ilgisini Sarı-Lacivertli basketbolcuların üstünde yoğunlaştırıyor. Gelecek sezon besketbolda dev bir yatırım hamlesine hazırlanan İspanyol devi Barcelona Lassa da Fenerbahçe Beko’nun Yunan guardı Kostas Sloukas’ın peşinde.

DARALTMA DEĞİL BÜYÜTME PLANI VAR

Sözleşmesi sezon sonu sona ermesine rağmen Fenerbahçe Beko’nu uzatma opsiyonunu elinde bulundurduğu Sloukas için ciddi bir bütçe ayıran Barça, oyuncuyla menajerler vasıtasıyla iletişime geçti. Çünkü Katalan devi, Fenerbahçe’nin mali sıkıntıları nedeniyle gelecek sezon bütçe kısıtlamasına gideceği haberleri nedeniyle Sloukas’ın sözleşmesini uzatmayacağını umut ediyor. Ancak Barcelona’nın bu hevesi kursağında kalacak gibi görünüyor. Nitekim Fenerbahçe yönetiminin şartlar ne kadar ağır olursa olsun basketboldaki bu çıkış ivmesinin sürmesi adına herhangi bu branşta herhangi bir mali küçülmeye gitmeyecek.

OBRADOVİC’LE DEVAM

Sloukas ve koç Zeljko Obradovic başta olmak üzere takımın en önemli oyuncularını elde tutma kararlılığında olan Ali Koç yönetiminin bilakis takımı daha da ileriye taşıyacak takiyeler yapmak için çalışmalara şimdiden başladığı belirtiliyor.