Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fenerbahçe’nin yeni sponsoru TAB Gıda kimin? TAB Gıda’nın sahibi kim?

Fenerbahçe Kulübü, hızlı servis (fast food) restoran zinciri TAB Gıda ile iş birliği anlaşmasına imza attı. Bu gelişme üzerine sporseverler TAB Gıda hakkındaki bilgileri araştırmaya başladı. Taraftarlar, Fenerbahçe'nin yeni sponsoru TAB Gıda kimin? TAB Gıda'nın sahibi kim? sorularına internet üzerinden cevap arıyor. İşte konuyla ilgili detaylar...

Fenerbahçe’nin yeni sponsoru TAB Gıda kimin? TAB Gıda’nın sahibi kim?

Fenerbahçe Kulübü, yeni sponsor ile anlaştı. Ülker Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu ile TAB Gıda CEO’su Caner Dikici katıldı. Özellikle sarı lacivertliler olmak üzere futbolseverler Kanarya’nını yeni sponsoru ile ilgili detayları merak ediyor. Vatandaşalr Fenerbahçe’nin yeni sponsoru TAB Gıda kimin? TAB Gıda’nın sahibi kim? sorularına internet üzerinden yanıt arıyor. İşte TAB Gıda hakkındaki ayrıntılar…

Sertaç Komsuoğlu, imza atılan her yeni anlaşmanın Fenerbahçe’yi güçlendirdiğini ifade ederek, “9 branşta binlerce sporcu ile çok farklı bir taraftar kitlesine sahibiz. Fenerbahçe taraftarı her zaman her yerde takımını, camiasını destekliyor. Örnekleri çok, defalarca kez gördük. Fenerbahçe ile iş birliği yapmak, yapan şirkete de bereket getiriyor. Konu Fenerbahçe olunca hayat duruyor, Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinde kulübün attığı adıma Fenerbahçe ailesi de sahip çıkıyor, destekliyor. Taraftar bu projeye ne kadar destek çıkarsa Fenerbahçe’ye o kadar katma değer sağlanacak. Bu iş birliğimiz 2 yıllık. Fenerbahçe öyle bir markadır ki Fenerbahçe ile iş birliği yapan yere bereket geleceğini söylediğim gibi bu iş birliğini devam ettireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Açıklamaların ardından Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, Caner Dikici’ye forma yediye etti. Daha sonra futbolcuların yer aldığı reklam filminin çekimlerinin yapıldığı bildirildi.

TAB Gıda kendi internet sitesinde kurumu şöyle tanımlıyor:

TAB Gıda Hakkında
Türkiye’de 1994 yılından beri gıda sektöründe faaliyet gösteren TAB Gıda’nın hızlı servis sektöründeki faaliyetleri, 1995 yılında Burger King®’in master franchisee haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başlamıştır. Burger King®, bugün Türkiye genelindeki 650’den fazla restoranı ile lezzet düşkünlerine hizmet vermektedir.

Hızlı servis sektöründe kalite ve sağlık ilkelerinden asla taviz vermeyen TAB Gıda, hayatın en lezzetli dilimini sunan Sbarro®’yu Türk halkı ile 2007 yılında buluşturmuştur. Sbarro® lezzetleri, kısa sürede Türk halkının da beğenisini kazanmış ve 2019 itibariyle Türkiye genelinde 30’a yakın ilde 80’e yakın restoranı ile birçok noktaya ulaşmaktadır.

Yine 2007 yılında TAB Gıda bünyesinde faaliyete geçen diğer bir marka, eşsiz lezzet formülleriyle geleneksel lezzetlerini otantik tatlarla birleştiren, 12 saat önceden özel baharatlarla marine edilen, çıtır çıtır ve sıcacık servis edilen tavuklarını Türk halkıyla buluşturan Popeyes®’tır. 2007 yılından bu yana TAB Gıda güvencesi ile Türkiye’de hizmet veren Popeyes®, Türkiye’nin 40’tan fazla şehrinde 200’ü aşkın restoran sayısına ulaşarak liderliğini kanıtlamıştır.

Dünyada eşi benzeri bulunmayan ürünleriyle benzerlerinden ayrışmayı başaran Arby’s® de 2010 yılından bu yana TAB Gıda güvencesiyle Türkiye’de hizmet vermektedir. Farkı lezzetinde gizli olan özgün menüleri ile geleneksel Fast Food algısını değiştiren Arby’s®, Türkiye genelinde 70’den fazla restorana ulaşmıştır.
TAB Gıda, 2013 yılında sektördeki 20 yıllık deneyimini aktardığı Usta Dönerci® markasını yaratmıştır. 130’dan fazla restoranıyla hizmet vermekte olan Usta Dönerci®, konusunda uzman çalışanları ile birlikte en doğru ve uygun ürünü, en uygun fiyat ve en üstün hizmet kalitesi ile bütünleştirerek müşterilerine sunmayı hedeflemektedir.

TAB Gıda’nın çeyrek asırlık tecrübesi ile Türkiye’nin En Büyük Döner Zinciri Usta Dönerci®’ den sonra 2019’da kendi yarattığı ikinci markası Usta Pideci’dir. Özenle seçilen malzemeler, güvenilir kaynaktan gelen şarküteri ve dana eti ile klasik yöntemlere sadık kalarak hazırlanmış nefis pide çeşitleri sunan Usta Pideci, “Pide işin ustasından yenir!” sloganı ile pide severleri Türkiye’nin lezzetlerini tatmaya davet etmektedir.

TAB Gıda’nın kurucusu kim?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hayat veren Atatürk Barajı başta olmak üzere, birçok başarılı projeye imza atan Ata Holding Grubu’nun ve bu kapsamda TAB Gıda’nın Kurucusu Sayın Ertuğrul Kurdoğlu, karayollarında stajyerlikle başladığı iş hayatına ünü Dünya’ya taşan işler sığdırdı. Genç kuşaklar için miras niteliği taşıyan ve kendi hayat hikâyesini tüm samimiyetiyle sayfalara döktüğü “Ben Buraya Hayallerimle Geldim” adlı biyografisinde “Hayaller öğrenilerek kazanılamaz, ama korkularımızdan dolayı kaybedilebilir.” sözüyle hayat felsefesini özetledi.