Son Dakika

Fener’de Topal krizi büyüyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, Osmanlı maçında kadro dışı bıraktığı Mehmet Topal'ın üstünü tamamen çizdi. Yedek kaldığı için hocasına tavırlı olan milli yıldız, bu tutumundan geri adım atmıyor. Kocaman ise öğrencisini satış listesine koymaya hazırlanıyor.

Fener’de Topal krizi büyüyor

Suat Vilgen / Diriliş Postası

Fenerbahçe, ligin 11'inci haftasında Osmanlıspor ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından büyük bir krizin içine düşmüştü. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın basın toplantısındaki istifa iması gündeme oturmuş bunun yanında birçok futbolcunun kadro dışı bırakıldığı iddiaları ayyuka çıkmıştı. Kocaman'ın 3 gün sonra yeniden takımın başına dönmesiyle kriz kısmen aşılmış, yönetim kanadından da "Hiçbir kadro dışı kararımız yok" açıklamaları gelmişti. Ancak bu açıklamalara rağmen Mehmet Topal ile ilgili sıkıntının hâlâ devam ettiği ortaya çıktı.

Kırılma anı Kayseri maçı

Kocaman'ın Osmanlı maçınan kadrosuna almadığı yıldız futbolcuyla uzun süredir sorunlar yaşadığı ve bu sorunların giderek derinleştiği öğrenildi. Sezonun ilk 2 maçının ardından kulübeye oturmaya başlayan Topal, sonraki 9 maçta sadece 2'si ilk 11'de olmak üzere 4 maçta forma şansı bulabilirken bu durum nedeniyle hocasına oldukça tavırlı olduğu ifade edildi. Milli futbolcunun 9'uncu haftadaki Galatasaray derbisinde hiç forma şansı bulamamasının ardından 10'uncu haftadaki Kayseri maçında da son 15 dakikada oyuna alınmasına oldukça içerlediği, sonrasındaki idmanlarda Kocaman'a gösterdiği sert tavırların kadro dışı kararına zemin hazırlıdığı belirtildi.

Bu süreç sonrası Topal'ın Fenerbahçe'deki geleceği de merak konusu olmaya başladı. Tecrübeli futbolcunun üzerini çizdiği belirtilen Kocaman'ın devre arasında Topal'ın satış listesine konulmasını istemesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Oyuncunun hocasına karşı sert yaklaşımının sürmesi de bu ihtimali giderek kuvvetlendiriyor. Yönetim kanadının ise bu konuda tüm tasarrufu tecrübeli teknik adama bıraktığı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar