Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fırat Aydınus kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Neden gündem oldu?

Fırat Aydınus Çaykur Rizespor - Kayserispor maçının hakemi olarak atandı. Fırat Aydınus maçta verdiği kararlarla sosyal medyada gündem oldu. Peki, Fırat Aydınus kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Neden gündem oldu?

Fırat Aydınus kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Neden gündem oldu?

Fırat Aydınus, Kayserispor-Çaykur Rizespor maçında verdiği bir faul kararı sonrasında kendisine itirazlarda bulunan 15 yaşındaki Emre Demir’i yanına çağırdı ve ‘sen niye yapıyorsun, yapma’ diyerek uyarılarda bulundu. Fırat Aydınus maçta verdiği kararlarla sosyal medyada gündem oldu. Peki, Fırat Aydınus kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Neden gündem oldu?

FIRAT AYDINUS KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

Fırat Aydınus 25 Ekim 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Türk futbol hakemi. Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı olarak Süper Lig’de görev yapmaktadır.

Hakemliğe 1996 yılında başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezundur. UEFA’nın Cüneyt Çakır ile birlikte Avrupa Kupalarında en çok maç verdiği Türk hakemdir.FIFA hakemliği için 2014 yılında yapılan YoYo testlerini geçemeyen Aydınus listeden çıkartılmıştır.

2015-16 sezonu öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Aydınus’un da aralarında bulunduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı.