Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Galatasaray – Astana maçı 4K yayınlanacak

Galatasaray - Astana maçı 4K yayınlanacak

Galatasaray’ın TT Arena’da Astana ile oynayacağı kritik maç 4K görüntü kalitesiyle Türkiye’nin ilk ve tek UHD kanalı TRT4K’dan naklen yayınlanacak. 8 Aralık Salı akşamı 21.45’te başlayacak maçta Astana ile UEFA Avrupa Ligi’ne gitme mücadelesi verecek Galatasaray’da, Mustafa Denizli bu sezon takımı başında ilk ve son kez Şampiyonlar Ligi arenasına çıkacak.

TÜRKSAT 4A TRT 4K YAYININI İZLEMEK İÇİN NE GEREKİR?

Teknolojinin gelişmesine ayak uyduran türksat uydu frekanslarına bir yenisini daha ekledi, trt 4k uydu frekansı olarak hzmet vermeye başlayan türksat 2a üstün kaliteli yayın yapmaya başladı. 19 Şubat’ta yayın hayatına başlayan 4k yüksek teknolojiye sahip televizyonlar tarafından izlenebilme özelliğine sahip. Ülkemizde pek çok uydu alıcısı cihaz ve dijital yayın platformlarının decoderları, 4K yayın desteğine sahip değiller. Peki TRT 4K kullanmak için ve trt 4k izlemek için ne gerekli, 4K yayınları izleyebilmek için 4K desteğine sahip bir decoder, 4K çözünürlüğe sahip bir televizyon, dahili dijital uydu alıcısına sahip olmanız gerekiyor.

Etiketler