Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Galatasaray Başkanı Cengiz’den, Ali Koç’a yanıt: Pes vallahi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Koç'un kendisi hakkındaki sözlerine çok üzüldüğünü belirtirken, Koç'un menajer ücretleriyle ilgili sözlerine "Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. Pes vallahi, pes" dedi.

Galatasaray Başkanı Cengiz’den, Ali Koç’a yanıt: Pes vallahi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kendisi hakkında yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Mustafa Cengiz’in açıklamaları şu şekilde;

“KURAL SEZON İÇİNDE DEĞİŞTİ”

“Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamalarına çok üzüldüm. ‘Oyun oynarken kural değişmez’ dedim. ‘Bir bilgisi yok veya yanlış yönlendiriyorlar’ tarzı bir şey söyledi benim için. ‘Yalan söylüyor’ dedi… Play-Off sezonu incelendiğinde ilanın çok geç yapıldığı görülecektir. Bakın o sezon play-off bilgi verilmeden düzenlenmiş ve plana alınmıştır. 5 Mayıs’ta, sonraki sezon resmen açıklanmış. 25 Ağustos’ta da play-off kuralı getirilmiştir. Bunlar TFF’nin sitesinde vardır. Biz birden öğrendik; boynumuz kıldan ince dedik, oynadık, şampiyon olduk. Ama kural sezon içinde değişti.

“SİZ Mİ ÖN AYAK OLDUNUZ?”

Önceden bilgi verilmeden play-off ilan edilmiştir, daha acısı Şampiyonlar Ligi’ne katılım ilgili ile statü de değiştirilmiştir. Bu kuralı, yayıncı kuruluş ve TFF değiştirdi. Peki şunu merak ediyorum; Fenerbahçe’ye ne oluyor? Fenerbahçe’nin bu konuda ne gibi bir durumu var? Bu kararda Fenerbahçe’nin bir dahli var mı ki savunmaya geçiyor? Neden? Play-off oynanmasına siz mi ön ayak oldunuz? Play-off ile ilgili sözlerime yalan söylüyorsunuz ya da yanıltıyorsunuz gibi bir lafı bir kulüp başkanına yakıştıramadım. Ben başka bir kulübü suçlayıp yalancı durumuna düşmem.

“BEN DE ŞAŞIRDIM! HAYRET EDİYORUM”

10 bin euro! Ben de şaşırdım! Biz menajerlere 13.6 milyon euro para ödedik, 100 milyon TL ödedik. TFF internet sitesinde yazılıp yazılmaması beni ilgilendirmiyor. Bunun TFF tarafından yayınlanmasını isteyen zaten benim. Kim inanır benim 10 bin euro verdiğime? Şeytanın aklına gelmeyecek şeyler… Kalkmış diyorlar ki menajerlik giderlerini futbolcu parasına koymuş olabilirler vergi kaçırıyorlar diyor. Hayret ediyorum hayret. Ben yüz yıl düşünsem bu kadarı aklımaz gelmez. Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. Pes vallahi pes.”

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri