Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Galatasaray tribünlerini karton taraftarlarla dolduracak

Galatasaray, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanması planlanan maçlara hazırlık olarak tribünlerin boş kalmaması adına karton taraftar kampanyası başlatıyor.

Galatasaray tribünlerini karton taraftarlarla dolduracak

Koronavirüs (Kovid-19) dünya genelinde tüm spor dallarının yanı sıra futbola da büyük bir darbe vurmuştu! Tedbirler gereği statlarda artık seyircili maç oynanmasına izin verilmezken, bu nedenle tribünlerin daha uzun süre boş kalması ihtimali ağırlık kazandı.

ALMAN KULÜBÜ ÖRNEK ALINIYOR

Hürriyet’ten Amli Naci Küçük’ün haberine göre Galatasaray da Ali Sami Yen Spor Komleksi Türk Telekom Stadı’nın tribünlerindeki boş koltukların ruhsuz görüntüsünü ortadan kaldırmak adına yeni bir uygulamayı devreye sokmaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızılı ekip Alman kulübü Mönchengladbach’ın başlattığı ‘karton taraftar’ modelinin benzerini uygulama kararı aldı.

KULÜBE GELİR SAĞLANACAK

Bu kapsamda Türk Telekom Stadyumu’nda taraftarlarının fotoğrafına ve maketine yer verecek. ‘Sensiz olmaz’ ismini verien bu kampanya kamuoyuna duyurulacak. Sarı kırmızılı kulüp, kampanyaya belli bir ücret karşılığında katılan seyircilerinin fotoğraflarını karton maket haline getirerek  tribüne yerleştirecek. Böylece seyircisiz kararı sonrası oluşan hasılat geliri kaybı da bir nebze de olsa telafi edilmeye çalışılacak.