Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Hasan Şaş’tan son dakika açıklaması | Devam ediyor

Hasan Şaş’tan son dakika açıklaması | Devam ediyor

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, görevinden istifa ettiğini açıklaması futbol dünyasında büyük yankı bulmuştu.

Denizli’deki olaylar fitili ateşledi

Önceki gün oynanan Denizlispor maçının ardından rakip taraftarlarla küfürleşen Şaş, bu olayın ardından bırakma kararını sosyal medya hesabından duyurmuştu. Şaş yaptığı paylaşımda, “Galatasaray’ıma, hocama ki adam gibi adam, Levent kardeşime, Ümit kardeşime başarılar diliyorum. Kalbim hep sizinle. Ben sevdiğime zarar vermem. Görevimden istifa ediyorum. Hakkınızı helal edin, hoşçakalın” ifadelerine yer vermişti.

Saha içindeki hırçın tavırlarıyla sıkça gündeme gelen Hasan Şaş, geçen sezon Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbide de olayların içinde yer almıştı.

 

Telefon trafiği

Şaş’ın istifa açıklamasının ardından gözler Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Sarı-Kırmızılı yönetime çevrilmişti. Gelen bilgilere göre Şaş’ın açıklamasının ardından hem Terim’in hem de başkan Mustafa Cehngiz’in tecrübeli antrenörle görüşme yaptığı ve istifayı kabul etmediklerini bildirdikleri öğrenilmişti. Bu gelişmelerin ardından Hasan Şaş, bugün sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaparak, “Bugün yeniden sarı-kırmızı başarılar için daha çok çalışacağım ilk gün. Allah utandırmasın” ifadeleriyle görevine geri döndüğünü açıkladı.

Pişmanlık, özür ve teşekkür… 

Hasan Şaş paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Bazen zor zamanlarda ihtiyacın olan sadece şefkattir. O şefkat ki hayatını adadığın renklerden, gençliğinden, emeklerinden, hayallerinden ayrılmana izin vermez. Hiç hata yapmamış, hiç yüzün düşmemiş, hiç hayal kırıklığı yaşamamış gibi yoluna devam etmeni, bir şey olmamışçasına tekrar çalışmanı sağlar o şefkat. Üzülürken üzdüğüm, kırılırken kırdığım herkesten hem özür dilerim hem teşekkür ederim. Bugün yeniden sarı kırmızı başarılar için daha çok çalışacağım ilk gün. Allah utandırmasın.”

Neler yaşanmıştı?

Denizlispor maçı sonrasında Galatasaray antrenörleri Necati Ateş ve Hasan Şaş arasında gerginlik yaşanmıştı. İkili protokol tribünün altındaki localarda yer alan Denizlisporlu taraftarlarla gerginlik yaşamış tansiyon yükselince ağır küfürler havada uçuşmuştu. Olay daha sonra saha içinden soyunma odası koridorlarına da taşınmıştı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri