Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İsmail Ünal kimdir? Ünal, Beşiktaş başkanlık adaylığından çekildi!

Vatandaşlar Beşiktaş başkanlık adaylığından vazgeçen İsmail Ünal kimdir diye soruyor. Beşiktaş'ta yapılacak olan olağanüstü seçim kararında başkan adaylığını açıklayan İsmail Ünal başkanlık adaylığından çekildiğini açıkladı. Peki İsmail Ünal kimdir? İşte detaylar...

İsmail Ünal kimdir? Ünal, Beşiktaş başkanlık adaylığından çekildi!

Fikret Orman’ın başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından kulübün aldığı olağanüstü seçim kararında; Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi ve Hürser Tekinoktay ile birlikte başkanlık adaylığını açıklayan İsmail Ünal kimdir? Vatandaşlar Beşiktaş başkanlık adaylığından vazgeçen İsmail Ünal kimdir diye soruyor. Peki İsmail Ünal kimdir? İşte detaylar…

Beşiktaş Kulübü başkan adayı İsmail Ünal kimdir?

İsmail Ünal Antalya’nın Akseki ilçesinde doğmuştur.  Ünal, 1977 yılında Güzel Sanatlar Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1980 yılında serbest mimarlığa başladı. Çoğunluğu Beşiktaş ilçe sınırları içinde olmak üzere toplu konut, konut, sanayi sitesi ve fabrika projelerini geliştirdi ve uyguladı.

Bu projeler sayesinde yerel yönetimlerle iç içe çalışarak Beşiktaş’ın genel özelliklerini ve sorunlarını tanıma fırsatı buldu. Üstlendiği görevler sonucunda yaptığı çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı gezide mesleği, çağdaş yerel yönetim uygulamaları ve kent yaşamıyla ilgili birçok bilgi edindi.

1992-1994 yılları arasında BJK Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2004 yılları arasında BJK Genel Sekreterlik görevini üstlenen Ünal, 2007 yılından beri Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi’dir. Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

Evli ve 2 kız babası olan Ünal, 25 yıldır Beşiktaş’ta yaşamaktadır.