Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Koronavirüsü yenen Abdurrahim Albayrak yaşadığı zorlu süreci anlattı!

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından yaşadığı zorlu süreci anlattı ve tavsiyelerde bulundu.

Koronavirüsü yenen Abdurrahim Albayrak yaşadığı zorlu süreci anlattı!

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından yaşadığı zorlu süreci anlattı ve tavsiyelerde bulundu.

Kendisi gibi virüsü kapan eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak’la hastanede tedavi gören Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak 15 gün sonra taburcu oldu. Abdurrahim Albayrak, yaşadıklarını Sabah Gazetesi’nden Levent Tüzemen’e anlattı. İşte Albayrak’ın sözleri…

ATEŞ, ÖKSÜRÜK, HALSİZLİK

“Ateş, öksürük, halsizlik vardı. Yani grip ya da soğuk algınlığı geçirdiğiniz zaman yaşadığınız şeyler. Şikayetlerim devam edince doktoruma başvurdum. Hastaneye gittim tetkikler yapıldı”

PSİKOLOJİ ÇOK ÖNEMLİ

Koronavirüs testimin pozitif çıkmasıyla da iki hafta süren bir hastane süreci yaşadım. Elbette sıkıntılarım oldu. Fakat çok iyi bir sağlık heyeti tarafından tedavime başlandı. Önce ateşim sonra öksürüğüm git gide azaldı. Burada önemli olan insanın psikolojisi.”

BU SÜREÇTE BOL BOL DUA ETTİM

“Moraliniz iyi olursa emin olun ki ilaçlarla birlikte daha fazla etki ediyor. Hastane süresince yalnız kaldım. Kimseyle temas etmedim. Bol bol dua ettim.”

MORAL HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ

“Aynı hastalığa yakalanan oğlum ve eşimi göremediğim için onlar için de elimden sadece dua etmek geldi. Binlerce telefon ve mesaj aldım. Çoğuna cevap veremedim. Ama hepsi moral oldu. Hastalığın yaşla ilgisi var ama insanın moralinin yerinde olması her şeyden önemli.”

EVDE KAL, HASTANEDE KALMA

“Size diyorum ki evinizde kalın, devletimizi dinleyin. Hastanelerimiz, doktorlarımız mükemmel. Evde kalırsak onların da işi rahatlar. Evde kal hastanede kalma. Bunu sürekli söylüyorum. Söylemeye de devam edeceğim.”

AYRI YERLERDELER

Albayrak’la birlikte eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak da Koronavirüs’e yakalanmıştı. Taburcu edilmelerinin ardından Şükran Hanım evlerinde kalırken Abdurrahim Albayrak, tedbir amaçlı şirketinde kendisine ait özel odaya yerleşti. Odanın her türlü izolasyonun sağlandığı belirtildi.