Son Dakika

Özbek adaylık için pusuda

Geçen ay koltuğunu Mustafa Cengiz'e kaybeden Dursun Özbek, yeni yönetiminin mali açıdan kulübü çıkmaza sürüklediğini düşünüyor. Haksızlığa uğradığı görüşünde olan eski başkan, mayıstaki genel kurul için adaylık çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Özbek adaylık için pusuda

Levent Gültekin / Özel Haber

Yaklaşık 2 ay önce ani bir erken seçim kararı alan ve Galatasaray camiasını hayli şaşırtan Dursun Özbek hiç ummadığı bir şekilde başkanlık koltuğunu Mustafa Cengiz’e kaptırmıştı. Bu sonuçla adeta şok yaşayan Özbek'in, seçim salonundan ayrılırken "Galatasaray’ı batıracaklar" şeklinde bir ifade kullandığı öne sürülmüştü.

KÂRA GEÇMESİ ÇOK ZOR

Gelen bilgilere göre külübün mali durumunu detaylarıyla bilen Özbek iddiaya konu sözleri, kulübün 5 yıl üst üste zarar açıklaması ve kayyıma devredilmesi tehlikesini görerek söyledi.

Nitekim geçtiğimiz hafta sermaye artışı ve hisse senedi satışı için gittiği Ankara'da SPK'dan ret yanıtı alan mevcut başkan Cengiz, henüz bu tehlikenin önüne geçebilmiş değil. Kulüpte sadece 3 milyon euroluk şahsi kefareti olan Cengiz'in 4 yıl üst üste zarar açıklayan kulübü 31 Mayıs 2018'e kadar kâra geçirmesi oldukça zor görünüyor. Mayıs ayına kadar dinlenme şansı bulan ve kulübün şu andaki çalışmalarını dışarıdan takip eden Özbek'in ise 3 ay sonra yapılacak seçimlerde yeniden aday olmak için çalışmalarını titizlikle yürüttüğü belirtiliyor. Başkan Cengiz'in maddi anlamda yetersiz kalması ve oyuncuların maaşlarını ödeyebilecek gücünün bile olmaması Özbek'in elini güçlendiriyor.

ALACAĞINI GERİ İSTİYOR

20 Ocak'taki genel kurulda haksızlığa uğradığını düşünen Özbek, mayıstaki kongreye kadar kendi dönemindeki icraatları daha iyi anlaşılacağından ve kongre üyelerinin kendisine hak vereceğinden emin. Diğer yandan Sarı-Kırmızılı kulübün Dursun Özbek'e de 25 milyon euro (Yaklaşık 110 milyon lira) borcu bulunuyor.

Özbek’in bu parayı istediği belirtilirken, eski başkanın ibra konusunda da Mustafa Cengiz’e aba altından sopa gösterdiği ifade edildi.

Yorumlar