Son Dakika

Süren’den adaylık sinyali

Galatasaray’a UEFA Kupası’nı kazandıran eski başkan Faruk Süren, mayıstaki seçimde aday olması için yoğun baskı yapıldığını söyledi. Bu konuda kararsız olduğunu da belirterek “Düşünüyorum” dedi.

Süren’den adaylık sinyali

1999-2001 yılları arasında başta UEFA Kupası ve Süper Kupa olmak üzere Galatasaray’ın 14 kupa kazandığı döneme imza atan kulübün eski başkanlarından Faruk Süren mayıs ayında yapılacak olağan seçimli kongre öncesi camiayı heyecanlandırAacak açıklamalarda bulundu.

“Başkan olmam için istek var”

TRT Spor’a konuşan Süren, kendisine yöneltilen “Başkanlığa aday olacak mısınız” sorusuna “Başkan olmam için yoğun istek var. Bu konuyu düşünüyorum. Çünkü Dursun Özbek ve şu anki mevcut başkandan (Mustafa Cengiz) memnun değiliz. Önümde süre var. Şu an adayım demiyorum ama bunu ciddi şekilde düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Özbek: Kupayı beraber kaldıracağız

Öte yandan Galatasaray’ın eski başkanı Dursun Özbek ise şampiyonluk kupasının, kendisinin hakkı olduğu yönünde ifadelerde bulunduğuna ilişkin haberleri yalanladı. Divan Kurulu başkanlık seçimine katılarak oy kullanan Özbek, burada yaptığı açıklamada “Şampiyonluk kupası Galatasaray’ın hakkıdır. Dolayısıyla benim öyle bir açıklamam olmadı. Tabii benim de emeğim var, benim kurduğum takım. Şampiyonluk kupasını hep beraber kaldıracağız. Galatasaray’ın taraftarıyla, genel kuruluyla birlikte bu başarıyı yaşayacağız” dedi.

Hamamcıoğlu yeni başkan

Galatasaray Kulübü Divan Kurulunun yeni başkanı 3 yıllığına Eşref Hamamcıoğlu oldu. Dün Gayrettepe Dedeman Otel’de gerçekleştirilen seçimde İrfan Aktar, Bünyat Balaban ve Eşref Hamamcıoğlu başkanlık için yarıştı. Saat 16.00 itibarıyla oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından, 6 sandıkta sayım işlemine geçildi. Yapılan sayım sonrası, adaylardan mevcut başkan İrfan Aktar ile Bünyat Balaban’ın 303’er oy aldığı, 336 oyla seçimi tamamlayan Eşref Hamamcıoğlu’nun ise başkanlığa seçildiği ilan edildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.