Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terim’in koronavirüse yakalanması sonrası TFF hedef tahtasında! İstifa sesleri!

Koronavirüs salgını sonrası Futbol Federasyonu’nun ligi ertelemek yerine ‘seyircisiz oynama’ kararı almasına büyük tepki gösteren Fatih Terim'in kısa süre sonra koronavirüse yakalanması sonrası, TFF yönetimi için ‘istifa’ sesleri yükselmeye başladı.

Levent Gültekin
Terim’in koronavirüse yakalanması sonrası TFF hedef tahtasında! İstifa sesleri!

Koronavirüs salgınının yayılım hızının arttığı ilk günlerde dünya genelinde neredeyse tüm ligler ertelenirken Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ise maçları ‘seyircisiz oynatma’ kararı almıştı. Bu karar, birçok kesim tarafından eleştirilirken en sert sözler ise Beşiktaş ile oynadıkları maçın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’den gelmişti.

KADERİN BİR CİLVESİ

Aynı Terim, kaderin bir cilvesiyle önceki gün koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklarken, bir anlamda tecrübeli hocanın eleştirilerinde ne kadar haklı olduğu da ortaya çıkmış oldu. Bu gelişmeler sonrası, sadece Galatasaray camiası değil tüm kulüpler isyan etse de TFF’den “skandal karar” için hiçbir özeleştirinin gelmemesi tepkilerin dozunu daha da artırdı.

ÖZDEMİR, YARDIMCI VE FUTBOL YORUMCULARI HEDEFTE

Futbolcuları, teknik heyetleri, yöneticileri ve kulüp personellerini maçlara çıkmaya zorlayarak salgına davetiye çıkaran, bu hatasına rağmen sessizliğe bürünen TFF’ye yönelik sosyal medyada istifa kampanyaları düzenlenmeye başladı. Başkan Nihat Özdemir ve 1. başkan vekili Servet Yardımcı, hedef tahtasının ortasına konuldu. O dönemde TFF’nin kararına destek bazı futbol yorumcuları tepkilerden nasibini aldı.