Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkoğlu, TBF’de yönetici oldu

Türkoğlu, TBF’de yönetici oldu

Hyatt Regency Otel’de gerçekleştirilen ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile Hidayet Türkoğlu’nun katıldığı basın toplantısında, Türkoğlu’nun federasyondaki yeni görevi açıklandı.
Harun Erdenay, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Hidayet Türkoğlu’nun uzun yıllar milli takım kaptanlığı yaptığını hatırlatarak, “NBA’de oynayıp da Avrupa’da milli takımda en uzun süre hizmet etmiş oyuncudur. Başka hiçbir NBA oyuncusunun bu yüzdeyi başardığına inanmıyorum. Değişik bir vizyonu var. 15 sene üst üste NBA’de oynadı. Yönetim kurulu olarak karar aldık. Hidayet, bundan sonra liglerimizde, milli takımlarımızda ve sponsorlardan sorumlu CEO olacak” diye konuştu.
Hidayet Türkoğlu’nun vizyonuyla federasyona farklı şeyler katacağına inandığını kaydeden Erdenay, şöyle devam etti:
“Çok büyük hizmetler vermiş biri olarak bu koltuğu hak edecek isim olacaktır. Aramıza yeni katıldı. Yaklaşık 11 ay sonra seçim var. Daha önce seçimde adaylığımı koyacağımı söylemiştim. Hidayet bünyemize girdi, bizimle beraber olacaktır. NBA’de çeşitli kulüplerde başta Orlando olmak üzere yöneticilik düzeyinde çok iyi teklifler aldı. O kadar teklife rağmen basketbol federasyonunu seçti.”
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yeni üst düzey yöneticisi Hidayet Türkoğlu ise oyunculuk kariyeri boyunca edindiği tecrübeleri yöneticiliğinde kullanmaya çalışacağını ifade etti.
NBA’deki 15 yıllık kariyerini noktaladığını hatırlatan Türkoğlu, “Gerek basketbol olarak gerek basketbol dışında çok tecrübeler edindim. Tecrübelerimi paylaşıp Türk basketbolunun daha iyi yerlere gelmesi için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.
Kendisi için yeni bir dönemin başladığını vurgulayan Hidayet Türkoğlu, “Uzun yıllar Türkiye’yi dünyada temsil etmeye çalıştım. Basketbolun gelişimi, sporcu ve tesisleşme anlamında, seyircilerin maça gelmesi konusunda çok tecrübeler edindim. Bunları bir şekilde yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. Genç arkadaşlarıma yardım etmek istiyorum. Vizyonlarını biraz daha geliştirmeleri için düşüncelerim olacak. Maçlardaki talebi artırmak için görüşlerim var” değerlendirmesinde bulundu.
İSTANBUL AA

Etiketler