Son Dakika

Van Persie’de ilk raunt başarısız

Hollandalı yıldızın menajeri Kees Vos, dün kulüp binasında Başkan Yıldırım ile bir araya geldi. Ancak yaklaşık 2 saat süren görüşmede sözleşme feshinde anlaşma sağlanamadı.

Van Persie’de ilk raunt başarısız

Suat Vilgen/Özel Haber

Fenerbahçe, teknik direktör Aykut Kocaman tarafından Antalya kampına götürülmeyen Hollandalı futbolcu Robin van Persie ile yollarını ayırmak adına kalkıştığı ilk girişiminden sonuç alamadı. Oyuncunun sözleşmesinin feshi için yapılan ilk görüşme sonuçsuz kaldı.

Paranın tamamını istedi

Sarı-Lacivertli kulüpte geride bıraktığı 2 sezonda beklentilerin çok uzağında kalan ve sık sık yaşadığı sakatlıklarla gündeme gelen Hollandalı golcünün menajeri Kees Vos dün İstanbul'a geldi. Öğlen saatlerinde Fenerbahçe'nin Ülker Stadı'ndaki kulüp binasına geçen Vos, burada Başkan Aziz Yıldırım ile görüştü. Hollandalı futbolcunun temsilcisi Yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından kulüp binasından ayrılırken, taraftarların sözleşme feshi için ortak bir karara varamadığı belirtildi.

Gelen bilgilere göre van Persie, menajeri aracılığıyla fesih için sözleşmesinin kalan 6 aylık kısmını kapsayan 2 milyon 450 bin euro tutarındaki alacağının tamamını talep etti. Bu talep, Feyenoord ile görüşme halinde olan RvP'ye hiçbir ödeme yapmak istemeyen Yıldırım tarafından reddedildi.

Yine görüşecekler

Bir yandan Feyenoord kulübü ile de görüşme halinde olan menajer Vos, Yıldırım'dan aldığı yanıtın ardından konuyu oyuncusuyla bir kez daha görüşmek için süre isteyerek masadan kalktı. Tarafların bu hafta içinde sözleşme feshi konusunda mütabakata varması bekleniyor.

Yorumlar