Son Dakika

Yabancı sınırı kuralını malın sahibine sordunuz mu?

Süper Lig'i Avrupa'nın birçok ülkesinde canlı yayınlayan ve reklamını yapan Katarlılar yabancı sınırı kuralına soğuk bakıyor.

Yabancı sınırı kuralını malın sahibine sordunuz mu?

Levent Gültekin / Diriliş Postası

Dün Arnavutluk karşısında yine beklenen sonucu alan Mircea Lucescu hakkında istifa iddiaları daha yüksek bir sesle dillendirilirken, Rumen teknik adamın ‘Yabancı kuralı açıklaması ve geleceğin kadrosunu oluşturuyorum’ sözler kamuoyunu çıldırttı. Şu ana kadar milli takımın başında çıktığı 6 maçta sadece 1 galibiyet alan ve bu maçlarda 12 yiyip 5 gol bulan 72 yaşındaki çalıştırıcı büyük bir hayal kırıklığı oluştururken, işlerin bu sefer Lucescu ile sınırlı kalmayacağı TFF’deki koltukların da sallandığı belirtildi.

Hemen hemen kaybettiği bütün maçlardan sonra yabancı sınırı kuralını bahane eden Lucescu’ya tepkiler çığ gibi büyürken, bu kurala yayıncı kuruluşun nasıl bir yanıt vereceği merak konusu oldu. Süper Lig’e dikkat çekici yatırımlar yapan ve çok büyük paralar harcayan beİNSports, Türkiye Ligi’ni birçok ülkede yayınlarken, yabancı sınırı kuralının gelmesi halinde Katarlıların izleyeceği yol kafalarda soru işareti bıraktı. Gomis, Valbuena, Negredo, Talisca, Belhanda, Muslera, Sosa gibi daha nice yıldız futbolcuyu Süper Lig aracılığıyla Avrupa’ya tanıtan Arap sermayesinin yabancı sınırının gelmesi halinde yatırımlarını bir kez daha gözden geçireceği tahmin edilirken, Milli Takım’daki sorunun yabancı kuralıyla ilgili olmadığı, Türkiye’de futbolcu yetiştirme konusunda büyük zafiyet yaşandığı görüşünde birleşildiği öğrenildi.

Yorumlar