Son Dakika

Yönetimden Caner’e “efendilik” ayarı!

6 maçlık cezasının bittiği kupa maçında rakip futbolcuya kasti tekme atan Caner Erkin'e Beşiktaş yönetiminden ayar geldi. İkinci Başkan Çebi'nin, tecrübeli oyuncuyu "Bizim bir efendilik misyonumuz var. Sen bu imajımızı zedeliyorsun" diyerek uyardığı ortaya çıktı.

Yönetimden Caner’e “efendilik” ayarı!

Suat Vilgen - Özel Haber

Başakşehir ile oynanan lig maçında hakeme küfrettiği için 6 maç ceza alan Beşiktaş'ın hırçın futbolcusu Caner Erkin, cezasının bitiminin ardından ilk olarak Ziraat Türkiye Kupası'nda sahne almıştı. Ancak tecrübeli oyuncu bu müsabakada Manisasporlu Billal Sebaihi’ye arkadan kasten tekme atarak aldığı büyük cezadan ders almadığını göstermişti.

"Bir daha tekrarlanmasın"

Caner'in hakemin görmemesi sayesinde ucuz yırttığı bu hareket, Siyah-Beyazlı taraftarların büyük tepkisini çekerken, milli futbolcunun profesyonellikten uzak tavırları yönetimin de sabrını taşırdı. Caner ile özel bir görüşme yaptığı öğrenilen Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin tecrübeli oyuncuyu sert sözlerle ikaz ettiği öğrenildi. Caner ile yönetim kurulu adına konuşan Çebi'nin "Yaptığın hareketler senin tecrübende bir futbolcuya yakışmıyor. Bizim kulüp olarak bir efendilik misyonumuz var. Maalesef sen bu imajımızı zedeliyorsun. Saha içinde Beşiktaş'ı temsil ettiğini unutmamalısın. Bir daha bu tür görüntülerin sahada tekrarlanmasını istemiyoruz" dediği öğrenildi.

Psikolog desteği verilecek

Caner'in de sahada verdiği görüntüden büyük pişmanlık duyduğunu söyleyerek özür dilediği ve "Bazen aşırı hırsımdan dolayı öfkeme yenik düşüyorum. Ancak bu frenlemeyi öğrenmeliyim. Bir daha sahada böyle bir görüntü vermeyeceğim" dediği ifade edildi. Öte yandan teknik direktör Şenol Güneş tarafından da uyarıldığı öğrenilen Caner'e psikolojik destek verilmesi gündeme geldi. Siyah-Bayazlı yönetimin sahada rakiplerin yanı sıra ara sıra takım arkadaşlarıyla da sorun yaşayan başarılı sol beki öfke kontrolü konusunda eğitibilecek bir uzman için araştırma yaptığı belirtildi. Daha önce forma giydiği Galatasaray ve Fenerbahçe'de de benzer sıkıntılar yaşayan Caner'in bir daha benzer bir olaya sebebiyet vermesi halinde kadro dışı kalma ihtimali bulunuyor. Caner profesyonel kariyerin boyunca 105 sarı, 5 de kırmızı kart gördü.

Yorumlar