Gökhan Erek / Muhabir

Yeniden Partisi Eski Genel Sekreteri Suat Pamukçu, partisinden istifa etmesinin ardından yaptığı açıklamalarla dikkati çekmeye devam ediyor. 

“YENİDEN REFAH PARTİSİ NEDEN ADAY GÖSTERİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM”

TV100 ekranlarına konuk olan Suat Pamukçu, eski  partisinin neden aday göstermiş olduğunu anlamadığını dile getirip, “Şöyle bir ifadeyi ben hala yadırgıyorum, ‘Bir siyasi partinin aday göstermesi, en doğal hakkıdır.’ diye bir  ifade var, doğrudur. Hakkı olmak başka şey, haklı olmak başka bir şey. Evet hakkınız ama o hakkınızı kullandığınızda akıl bir işin sonunu düşünmektir. O şekilde kullandığınızda seçim sonunda karşılaşacağınız manzarayı hiç hesaba katmazsanız, o hakkı doğru kullanmamış olursunuz. Haklı kullanmamış, haksız yere, zararına kullanmış olursunuz. Dolayısıyla böyle bir düşüncenin doğru olduğuna ben inanmam.” ifadelerini kullandı. 

İMAMOĞLU’NUN HESABI NE?

İBB Başkanı ve CHP’nin mevcut adayı Ekrem İmamoğlu’nun, Cumhuriyet Halk Partili bir iktidara hazırlandığını aktaran Suat Pamukçu, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “İmamoğlu ‘Bu seçimi de kazanırsam; 2028'deki seçime güçlü aday olarak girerim.’ hesabı yapıyor.”

MHP'de A Takımı belli oldu! MHP'de A Takımı belli oldu!

“31 MART SEÇİMLERİ 2028’İN PROVASIDIR”

31 Mart seçimlerinin mahalli seçim olduğunu hatırlatan Suat Pamukçu, “Yapılacak seçim resmi adı belediye başkanlığı seçimidir ama bu seçimin asıl adı 2028'in provasıdır.” şeklinde konuştu. 

“CHP’NİN ÖNÜ AÇILIR”

Yapılacak yerel seçimlerde özellikle İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partili bir ismin seçilmesi halinde özellikle 2028'de CHP'nin önünü açılacağını belirten Suat Pamukçu, sözlerine şu satırları ekledi “Böyle bir imkâna yol verirsek, CHP gelirse; ne olacağını yaşı müsait olanlar da bilir Yeniden Refah Partisi genel başkanı da daha önce kaç kere ifade etmiştir.”

CHP İKTİDARA GELİRSE NE OLUR?

CHP’li yöneticiler tarafından şu anda bile 4-6 yaş arasındaki çocuklara Kuran’ı Kerim, öğretilmesinin karşı çıkıldığını anımsatan Suat Pamukçu, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “LGBT'liler bu ülkenin aile yapısına zarar vermez diyen CHP gelmesi demek; Türkiye’de Allah muhafaza 2028’den sonra tek parti faşizmi demektir, zulüm demektir, geçmişten bilir herkes.”

Muhabir: Gökhan Erek