Bakan Güler'den net mesaj: 'Oldubittilere müsaade etmeyeceğimizi hatırlatmak isterim' Bakan Güler'den net mesaj: 'Oldubittilere müsaade etmeyeceğimizi hatırlatmak isterim'


Kırmızı bültenle aranan organize suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya'nın Viterbo şehrinde İtalya ve Türk polisinden oluşan bir ekibin düzenlediği operasyonla yakalandı. Operasyonda 18 çete üyesinin daha yakalandığı bildirildi.

Serten100

İtalya polisi, bugün Viterbo kentinde düzenlediği operasyonla 'terör amaçlı silahlı çeteyle suçlanan örgütün Türk patronunun' yakaladığını duyurdu. İtalyan polisi şüpheli hakkında “22 Mayıs'ta Ankara'da en çok arananlar arasındaydı” ifadelerini kullanırken, İtalya medyası şüphelinin Barış Boyun olduğunu ileri sürdü.


"BARIŞ BOYUN VE ÇETE ÜYESİ 18 KİŞİ YAKALANDI"

İtalya polisi operasyon görüntüsüyle birlikte şu açıklamayı yaptı:

“Polis ilk müdahale operasyon birimleriyle, Viterbo ilinde terör amaçlı silahlı çeteyle suçlanan örgütün Türk patronu yakalandı. 22 Mayıs'ta Ankara'da en çok arananlar arasındaydı.”

İtalya medyası operasyonla ilgili haberlerinde çete lideri Barış Boyun ve çete üyesi 18 kişinin polis tarafından gözaltına alındığını duyurdu.


 

Kaynak: DHA