Suudi Arabistan'da oynanacak Turkcell Süper Kupa maçı, karşılaşma öncesinde yaşanan sorunlar sebebiyle ertelendi. 

Yaşanan kriz büyük tepki çekerken, iki kulübün kafileleri Riyad'dan ayrıldı. Olayların ardından Suudi Arabistan devletine bağlı bir kuruluş olan ve Süper Kupa maçının organizatörü olan Riyadh Season açıklama yaptı.

Süper Kupa'nın organizatörü olan Riyadh Season'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Öncelikle, kardeşimiz Türkiye Cumhuriyeti ile çeşitli alanlardaki yakın ilişkilerimizden duyduğumuzu gururu vurgulamak isteriz. Bunların arasında spor sahaları da vardır.

Sparta Prag-Galatasaray maçı 11'leri belli oldu! Okan Buruk'tan Zaha kararı Sparta Prag-Galatasaray maçı 11'leri belli oldu! Okan Buruk'tan Zaha kararı

Maçın, kapsamı dışında herhangi bir slogan olmaksızın spor yapılmasını gerektiren uluslararası futbol yönetmelikleri ve düzenlemelerine uygun olarak zamanında yapılmasını dört gözle bekliyorduk; özellikle de bu konu maç öncesinde yapılan hazırlık toplantıları çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşüldüğü için ve uluslararası yönetmelikler ve düzenlemeler uyarınca bu maç için yönetmeliklerin gerekliliklerine uygulaması gerektiğini vurguladığımız zamandan beri...

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli marşının çalınması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin sahip olduğu statünün tanınması için stadyum içinde ve tribünlerde Türk bayraklarının sergilenmesi konusunda anlaşmaya vardık.

Bu anlaşmaya rağmen, iki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı."

Editör: İbrahim