TCMB, 2019 yılına kadar Genel Kurul toplantılarını Nisan ayında düzenliyordu. 2019 yılından itibaren toplantılar, hesap dönemi sonundan itibaren üç ay içinde yapılmaya başladı. Bu değişiklikle, toplantılar tekrar Nisan ayına taşınacak.

Banka Esas Mukavelesi'nin 14. maddesinin (A) fıkrasının ikinci bendinde, Genel Kurul toplantılarının her yıl Nisan ayı içinde ve Banka Meclisinin tespit edeceği günde toplanabilmesi yönünde değişiklik yapılması öneriliyor.

Bu değişiklikle, Genel Kurul toplantılarının hesap dönemi sonundan itibaren üç ay içinde toplanması yerine Nisan ayında toplanması sağlanacak.

Pay sahipleri veya temsilcileri, toplantıya "Elektronik Genel Kurul Sistemi" (e-GKS) aracılığı ile veya toplantı mahallinde fiziki olarak katılabilecekler. Toplantı bugün saat 14.00'te Ankara'da yapılacak.

DEĞİŞİKLİK NEDENİ?

Bu değişikliğin, TCMB'nin para politikası kararlarını daha şeffaf ve öngörülebilir hale getirmesi ve piyasalarda güveni artırması bekleniyor.

Bakan Yumaklı: Türkiye Şeker Fabrikalarına 390 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek Bakan Yumaklı: Türkiye Şeker Fabrikalarına 390 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek

Editör: Pınar Karahan