Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

3 bakandan ASPİLSAN’a ziyaret: TOGG’un batarya isterleri için tasarım çalışmaları başladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ASPİLSAN Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'yi ziyaret etti. ASPİLSAN Genel Müdürü Ferhat Özsoy, TOGG tarafından gönderilen batarya isterlerine yönelik tasarım çalışmaları başlandığını bildirdi.

3 bakandan ASPİLSAN’a ziyaret: TOGG’un batarya isterleri için tasarım çalışmaları başladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun ziyaretine, komuta kademesi, Vali Şehmus Günaydın, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Kayseri milletvekilleri ve  Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da eşlik etti.

ASPİLSAN ilk raylı sistem aküsünü üretti | TSK’dan sonra ulaşıma da güç katacak

ASPİLSAN ilk raylı sistem aküsünü üretti | TSK’dan sonra ulaşıma da güç katacak

Bakanlar, ziyarette çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burada bir sunum yapan ASPİLSAN Genel Müdürü Ferhat Özsoy, ASPİLSAN’ın kuruluşu ve tarihi geçmişiyle ilgili bilgi verdi.

YERLİ OTOMOBİLİN BATARYA İSTERLERİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Özsoy, 3 ayrı kentte çalışma yerleri bulunduğunu belirterek, ASPİLSAN’ın hücre üretimiyle çalışmalara başladığını, şimdi batarya tasarlayıp, ürettiklerini aktardı.

Yeni projeleriyle ilgili de bilgi veren Özsoy, giyilebilir askeri batarya, yeni özel akıllı batarya projesi, kanguru akıllı batarya depolama ve şarj kabini gibi projeler üzerinde çalışıldığını kaydetti.

Özsoy, yerli otomobil TOGG’a yönelik de projeleri olduğunu vurgulayarak, “TOGG tarafından gönderilen batarya isterlerine yönelik tasarım çalışmaları başlamıştır. Haziran ayı sonunda ihale teklifi gönderilecektir.” dedi.

Sunumun ardından Akar, Varank ve Karaismailoğlu, ASPİLSAN’ın ürettiği lityum iyon pilleri inceledi.

Kaynak : AA