Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Alibaba’nın yapay zekalı sistemi koronavirüsü yüzde 96 oranında teşhis ediyor

Çinli e-ticaret devi Alibaba, geliştirdiği yapay zeka sistemiyle 20 saniye içinde ve yüzde 96 doğrulukla koronavirüs teşhisi koyduğunu öne sürdü..

Alibaba’nın yapay zekalı sistemi koronavirüsü yüzde 96 oranında teşhis ediyor

Çin menşeli e-ticaret sitesi “Alibaba.com”, yakın zamanda koronavirüsünü (COVID-19) teşhis etmek için de bir yapay zeka sistemi geliştirdi.

DOKTOR TEŞHİSİ EN AZ 20 DAKİKA

Alibaba yetkilileri, yeni sisteminin koronavirüs hastalarını göğüs taramalarından yüzde 96 doğrulukla tespit edebileceklerini öne sürdü. Üstelik bu işlemin sadece 20 saniye sürdüğü ifade edildi.
Rapora göre normalde doktorların insanlarda hastalığı teşhis etmesi, 300’den fazla görüntüyü değerlendirmeleri nedeniyle yaklaşık 20 dakika alıyor.

ÇİN’DE TEST ETTİLER

Sistem, 5 bin teyit edilmiş koronavirüs vakasından alınan görüntüler ve veriler üzerinde eğitildiği ve Çin’deki hastanelerde test edildiği belirtildi. İncelemenin raporuna göre, şu anda Alibaba’nın AI’sını en az 100 sağlık tesisi istihdam ediyor.