Son Dakika

Apple’dan batarya hamlesi

Teknoloji devi Apple, daha önce servis kapsamına almadığı farklı bataryaya sahip iPhone'ları tamir etmeye başlayacak.

Apple’dan batarya hamlesi

Özellikle ülkemizdeki fiyat politikaları konusunda sıkça konuşulan teknoloji devi Apple batarya değişimi ile tekrar gündeme geldi. Teknik servis fiyatlarında gittiği indirim ile kullanıcılarını sevindirmeye çalışan firma, çoğu kullanıcı için güzel bir uygumalaya başlıyor. Şirket politikası kapsamında Apple servisinin haricinde herhangi bir işlem görmüş cihazı garanti kapsamı dışında bırakan firma iPhone bataryalarında strateji değişikliğine gidiyor. Artık sadece başka bir yerde bataryası değiştirilmiş telefonları garanti kapsamı dışına çıkarmayacak.

CİHAZ GARANTİ DIŞI KALMAYACAK

Apple, garanti kapsamı içerisinde iPhone onarımı yaptırmak isteyenler için bazı şartlar istiyordu ancak yeni gelişmeyle birlikte uzun yıllardır uyguladığı kurallardan vazgeçmiş gözüküyor. iPhone’u onarım için servise götürdüğünüzde, garanti kapsamı içerisinde onarılabilmesi için aranan şartlardan biri de cihaza o zamana kadar herhangi bir onarım veya parça değişimi yaptırılmamış olmasıydı. Apple yaptığı değişiklikle birlikte, iPhone’un bataryası yetkili servis dışında orijinal olmayan bir batarya ile değiştirilmiş olsa dahi cihaz garanti dışı kalmayacak.

BATARYA CİHAZA ZARAR VERİRSE ONARIM HİZMETİ VERİLMEYECEK

Ancak şirketin bu süreçte koyduğu bir diğer şart bataryası değiştirilmiş cihazın garanti kapsamında kalabilmesi için, telefonun batarya ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşamıyor olması gerek. Yani servis dışı yapılan bir batarya değişim işlemi, cihazınıza zarar verdiğinde Apple cihazınızı garanti kapsamında değerlendirip ücretsiz onarım hizmeti vermeyecek.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.