Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Apple’dan yeni güvenlik önlemi

Apple’dan yeni güvenlik önlemi

Apple, çalınan telefonlar için hırsızlara karşı yeni tedbirler geliştirdi. Yazılım olarak geliştirilen bu güvenlik önlemleri mağaza dışına çıkarıldığı zaman cihaz çalışamayacak.

Geçtiğimiz ocak ayında Kablosuz Cihaz Güvenlik Sistemi adı altında bir patent alan Apple, bu yeni sistemini en nihayetinde devreye soktu. Apple’ın başı daha önce sık sık iPhone hırsızlarıyla belaya girmiş ve ABD’li şirket yeni bir güvenlik yöntemi üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Mağazadan iPhone çalan hırsızları durdurmak için atılmış önemli bir adım. Telefonu ücretini ödemeden bir şekilde mağaza dışına çıkartmayı başaran hırsızın, telefonu kullanamamasını amaçlıyor.

Parası ödenmeden dışarı çıkartılan iPhone çalıştırıldığında ekrana bir uyarı yazısı geliyor ve telefonun teslim edilmesi için aranabilecek bir telefon numarası beliriyor. Eğer kişi telefonu bırakmayıp devam ederse, iPhone bir süre sonra tamamen devre dışı bırakılıyor.

Elbette, hırsızlar telefonu hack’lemek için çeşitli yollar denemeye çalışacaklardır. Ancak söylenene göre, bu mümkün değil. Öte yandan çalınan iPhone, konum bilgilerini sürekli Apple ile de paylaşıyor olacak.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri