Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Bursa Bilim Şenliği 2016 Proje Yarışması”

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bu yıl 5’incisi yapılacak Bursa Bilim Şenliği kapsamında, organize edilen “Bilim Şenliği 2016 Proje Yarışması”nda, kategorilerinde ilk üçe girecek projelerin sahiplerine toplam 102 bin lira ödül verilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) düzenlenen lansman toplantısında yaptığı konuşmada, 6-8 Mayıs 2016’da Merinos Parkı’nda gerçekleştirilecek şenliğin temasının “Çevre ve Enerji” olarak belirlendiğini açıkladı.

Yarışmaya her alanda katılımı sağlanacak güzel projelerden istifade etmeyi amaçladıklarını belirten Altepe, “Başımıza güzel işler açacak, güzel projeler üretecek tüm mucitler, üniversiteler, kurumlar Bursa’da buluşsun, şenlik daha da anlamlı hale gelsin istiyoruz. Proje çağrısını başlatmış oluyoruz. 1 Nisan 2016’ya kadar bu proje başvuruları gerçekleştirilebilecek” dedi.

Şenliğin yapılacağı bölgede 50 atölye çadırı kurulmasının planlandığını, ilginç ve çevre dostu projelerin bu atölyelerde sergileneceğini aktaran Altepe, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz yıl atölye çalışmalarına 39 bin kişi eşlik etmiş, bu yıl daha fazla katılım umuyoruz. Her branşta ödül veriyoruz. ‘Minik Mucitler’, ‘Çocuk Mucitler’, ‘Usta Mucitler’ olmak üzere 16 bin liradan başlayıp bin liraya kadar değişen ödüller dağıtılacak. Finale kalan 50 projenin sahiplerine para ödülü verilecek. Toplam 15 projeye mansiyon ödülü verilecek. Tüm kategorilerde dereceye giremeyen ve mansiyon alan projeye de ‘finale kalma ödülü’ takdim edilecek. Toplamda 23 projeye finale kalma ödülü veriliyor. Bu sayede finale kalan tüm projeler de değerlendirilmiş oluyor. Amacımız, daha çok özendirmek ve bu konuda güzel bir heyecan oluşmasını sağlamak.”

Altepe, Uludağ Üniversitesi (UÜ) ve Bursa Teknik Üniversitesince (BTÜ) desteklenen şenlikte sergilenmeye hak kazanan projelerin duyurusunun 9 Nisan’da “www.bursabilimsenligi.org” web adresinden yapılacağını bildirdi.

Etiketler