Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Call of Duty: Mobile iki günde 2 milyon indirmeye ulaştı

Mobil telefon oyunlarına yeni bir akım getiren Call of Duty: Mobile iki gün içerisinde 2 milyon indirmeye ulaştı.

Call of Duty: Mobile iki günde 2 milyon indirmeye ulaştı

Bilgisayar oyunları pazarlama ve dağıtım alanında öncü firma olan Activision, geçtiğimiz günlerde yeni oyunu Call of Duty: Mobile’ı hem Android hem de iOS için yayınladı. Yayınlandığı gün iki milyon indirilen oyun, ikinci gün daha da büyük bir patlama yaşadı. Oyun şu an için 25 ülkenin App Store’unda en popüler uygulama olarak listeleniyor.

Call of Duty: Mobile’ın sahibi Activision olsa da oyunun geliştirme sürecini Tencent üstlendi. olayısıyla hem PUBG Mobile hem de Call of Duty: Mobile’ın aynı şirket tarafından geliştirildiğini söyleyebiliriz. Ortaya çıkan verilerse Call of Duty: Mobile’ın, en az PUBG Mobile kadar popüler olduğunu ortaya koyuyor.

CALL OF DUTY: MOBİLE İNDİRME İSTATİSTİĞİ

İstatistiksel verilere göre Call of Duty: Mobile, sadece ilk gününde 2 milyon indirme sayısına ulaşmış durumda. Oyuna en çok ABD, Japonya ve Hindistan ilgi gösteriyor. Ancak diğer ülkelerdeki oyunseverler de Call of Duty: Mobile’ı göz ardı etmiyorlar. Oyun şu an için 25 ülkenin App Store’unda bir numarada bulunuyor. 37 ülkede ise ilk beş arasında yer alıyor.

İlginç bir şekilde Call of Duty: Mobile, ikinci gününde çok daha büyük bir patlama yaşadı. Öyle ki, oyun ikinci günün sonunda 20 milyon indirme sayısına ulaştı. Verilere göre oyunu en çok, Hindistan’daki oyunseverler indirmiş durumda. Hindistan, Call of Duty: Mobile’ın toplam indirmesinin yüzde 14’ünü tek başına kapsıyor. Ufak bir hesaplamayla sadece Hindistan’daki 2 milyon 800 bin oyunseverin, Call of Duty: Mobile’ı yüklediğini söyleyebiliriz.