Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Çin’de geliştirilen koronavirüs aşısı askerlerde kullanılacak

İkinci dalga endişesiyle tüm dünyayı endişelendiren koronavirüs vakalarının sayısı 10 milyonu aşarken, Çin’den umut verici bir haber geldi. "CanSino" isimli enstitü tarafından geliştirilen potansiyel bir koronavirüs aşısının Çin ordusu üzerinde denenmesi için onay çıktı.

Çin’de geliştirilen koronavirüs aşısı askerlerde kullanılacak

Yeni tip koronavirüs(Kovid-19) aşısının geliştirilmesi için insanlık zamanla yarışırken, virüsün ortaya çıktığı ülke olan Çin bir adım öne geçti. CanSino Biologics ve

Pekin Biyoteknoloji Enstitüsü tarafından ortaklaşa geliştirilen potansiyel bir Kovid-19 aşısı askeriyede kullanılmak için onaylandı.

BİR YIL BOYUNCA KULLANILACAK

CanSino tarafından yapılan açıklamada, aşının klinik deneylerle güvenli ve etkili olduğunun kanıtlanmasının ardından, 25 Haziran’da Çin Merkez Askeri Komisyonu’nun söz konusu aşıyı bir yıl boyunca orduda kullanmak için onayladığını belirtti.

ÇİN’DE 8 AŞI İNSAN DENEYLERİ AŞAMASINDA

“Ad5-nCoV” adı verilen aşı Çinli bilim insanları tarafından geliştirilen sekiz aşı adayından biri. Aşı, aynı zamanda Kanada’da insan testlerinde kullanılmak için de onay aldı. CanSino’nun açıklamasında ayrıca “Ad5-nCoV şu anda sadece askeri kullanımla sınırlı ve kullanımı Lojistik Destek Departmanı’nın onayı olmadan genişletilemez” denildi.