Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Devlet kurumları WhatsApp’ı bırakıp yerli uygulamaya geçiyor

WhatsApp'ın tepki çeken kararının ardından devlet kurumları da gizlilik şartlarının değişmesiyle birlikte Turkcell tarafından geliştirilen BiP uygulamasına geçiş yaptı. İlk adım Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi.

Devlet kurumları WhatsApp'ı bırakıp yerli uygulamaya geçiyor

WhatsApp’ın kişisel verileri Facebook’a gönderme karşılığında kullanım sunacağını duyurmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor.

Milyonlarca insan uygulamayı eleştiren etiketler açarken WhatsApp’tan akın akın diğer güvenilir sohbet uygulamalarına geçiş başladı. BiP bu uygulamaların başında geliyor.

BİP’TE REKOR YÜKLENME SAYISI 

Turkcell tarafından geliştirilen BiP mesajlaşma uygulaması son günlerde yoğun bir trafik alıyor. Sadece son 24 saatte 1 milyon 124 bin kişi uygulamayı indirmiş durumda. Mayıs ayında toplam indirme sayısı 45 milyonu geçmişti. Bu da aktif kullanıma büyük etki ediyor. Ayrıca devlet kurumları da WhatsApp haberleşme gruplarını BiP’e taşıma kararı aldı.

İlk olarak Cumhurbaşkanlığına bağlı kurumların haberleşme gruplarını Bip’e taşıyacağı haberi geldi. Sonrasında Milli Savunma Bakanlığı’nın da BiP uygulamasına geçeceği duyuruldu. Muhtemelen hafta içerisinde bu sayı giderek artacak.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!