Son Dakika

‘Dijital dünyada yer almak, zirveye taşır’

Dizayn Müzesi Reklam Ajansı Kurucusu İlhan Cantürk, ‘’Dijital çağda sadece şirketinizi kurmak yetmiyor iyi bir marka hizmeti almak sizi daha da öne taşıyacak’’ dedi.
‘Dijital dünyada yer almak, zirveye taşır’

İlhan Cantürk, ‘’Sanal dünyanın imkanlarından faydalanarak iş dünyasında yükselişe geçebilmenin önemine değindi. Cantürk, "İş dünyası içindeyseniz, ister küçük ölçekli bir işletmeye isterse kurumsal bir firmaya sahip olun, rekabetten asla uzak duramayacağınız bir dünyadasınız demektir." dedi.

Cantürk, iş dünyası içindeyseniz, ister küçük ölçekli bir işletmeye isterse kurumsal bir firmaya sahip olun, rekabetten asla uzak duramayacağınız bir dünyadasınız demektir. Yüzlerce firmanın birbiriyle yarıştığı bu büyük pazarda ayakta kalabilmenin ve büyüyebilmenin yolu ise hedef kitlenizin daha çok dikkatini çekmekten ve dolayısıyla en çok tercih edilenler arasında olmaktan geçiyor. Bunun için de şirket olarak gelişmeleri yakından takip etmeli ve çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurabilmelisiniz. Yani rakiplerinizden geride durmamalı ve işinizi ya da markanızı öne çıkaracak hamleler yapmalısınız diyerek iş dünyası için sanal dünyanın önemini anlattı.

Son yıllarda hızla ilerleyen teknoloji ile artık her şey parmağımızın ucunda olduğunu belirten Cantürk, alışveriş, bankacılık hizmetleri, iletişim, sosyal medya, e-kitap gibi birçok amaç için her gelir düzeyinden kişinin kullandığı interneti, müşterilerine ulaşabilmek için kullanan şirketlerin ise bir adım önde olduğunu dile getirdi. Cantürk, ‘’Siz de sanal dünyanın imkanlarından faydalanarak iş dünyasında yükselişe geçebilirsiniz.’’ dedi.

Cantürk, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber ürün ve hizmetlerin tanıtım faaliyetleri de artık sanal ortamlarda yapılıyor ifadelerini kullanarak şöyle devam etti: İnternet reklamlarının tüm internet kullanıcılarına ulaşıyor olması, o ürün veya hizmetin potansiyel müşterilerin de dikkatini çekmesini ve satışların artmasını sağlıyor. Ayrıca internet reklamcılığının getirdiği düşük maliyet, yapılan reklamla ilgili birtakım veriler doğrultusunda çeşitli analizler yapılabilmesi, hedef kitleyi seçebilme, marka bilinirliğinin artırılması gibi birçok avantajlarından da faydalanmanın mümkün olduğunu söyledi.

Ayrıca, ürün ve hizmetlerin dikkat çekmesi için banner ve logolardan da faydalanmanın önemli olduğunu belirten Cantürk, internet reklamcılığında yazı ve görsellerin son derece dikkat çekici olduğunu söyledi.

İnternet reklamcılığında kullanılan araçlardan biri olan bannerlar, çeşitli web sayfalarına yerleştirilerek internet kullanıcılarının dikkatini çekmesi ve reklamın tıklanarak ilgili web sitesine yönlendirilmesi amaçlanır. İyi hazırlanmış bir banner sayesinde ürün ve hizmetlerinizin reklamını daha çok kitleye ulaştırabilir ve olumlu geri dönüşler almanıza olanak sağlanır.

Cantürk, ‘’Marka kimliğini doğru anlatan bir logo markanın en önemli unsurudur.’’ dedi.

Logolar kurum, kuruluş ya da markayı temsil eden önemli bir çalışmadır. Mesela; tüketici ve kamuoyu zihninde Zorlu Holding kelimesinin unutulmaz çağrışımı ya da ailenin isminden gelmekte olan Koç Holding’in logosu markalarını öne çıkaran önemli çalışmalardır. İyi bir logo markalaşmada önemli bir adımdır.

Cantürk, iyi bir grafiksel logonuzun yanı sıra diyelim ki iyi bir de web siteniz var ve işinizin internet ayağını bu web sitesi üzerinden yürütmek istiyorsunuz; ancak sadece web sitenizin olması yetmez. Web sitenizin çok tıklanması ve tıkladıktan sonra kullanıcıların bu siteden hemen ayrılmaması gerekir.

Cantürk, web sitenizde ziyaretçilerinizi uzun tutmanın yolu ise Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)’dan geçiyor diyerek devam etti: hizmetleriniz ya da ürünlerinizle ilgili tanıtıcı bilgilerin bulunduğu web sitenizin çok sayıda insana ulaşması demek, potansiyel müşterilere daha çok ulaşmanız demektir. Bu da satış rakamlarınızı artırır ve dolayısıyla iş dünyasında sizi daha üst seviyelere taşır. Bu amaçla yapılan ‘Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)’ çalışmaları ile web sitenizi, arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkarırken kullanıcı dostu hale getirilerek daha doğal yollardan ziyaretçilerinizi daha uzun süreler web sitenizde tutabilirsiniz.

Web sitenizin içeriklerini oluştururken mutlaka bir uzmandan destek alın diyen Dizayn Müzesi Reklam Ajansı Kurucusu İlhan Cantürk, ürün ve hizmet bilgilerinizin bulunduğu web sitenizin daha çok tıklanması ve aramalarda daha üst sıralarda görünmesi için web sitenizdeki içeriklerin profesyonel bir dil ve teknikle özgün bir biçimde yazılmış olması gerekir. Hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin tüm web sitelerinde içeriğin merak uyandırması ve kullanıcının yazıyı sıkılmadan sonuna kadar okuması gerekir. Bu amaçla web sitesi içeriği oluştururken bir uzmandan destek almanız, web sitenizin daha çok ziyaretçi sayısına ulaşabilmesi ve ziyaretçilerin sitede daha uzun zaman geçirmeleri oldukça önemlidir.

Marka değerinizi arttırmanın en önemli yolu ise marka danışmanlığı hizmeti almaktan geçiyor diye belirten Cantürk, marka danışmanlığıreklam, kurumsal kimlik, pazarlama ve satış stratejileri, tüketici tercihleri ve müşteri analizi vs. gibi şirketinizi ilgilendiren konularda yönlendirici birçok hizmeti kapsamasının büyük avantaj olduğunu söyledi.

Siz de, şirketinizin kurumsallaşması ya da marka bilinirliğinin artırılarak daha çok müşteriye ulaşabilmesi için marka danışmanlık hizmeti alabilir ve rakipleriniz arasında fark yaratabilirsiniz.

Yorumlar

Fırat Merhabalar. Her şeyi anlatmışsınız. Teşekkürler.

Ertuğrul Koçyigit hocam güzel bir açıklama yapmışsınız, meslektaş olarak sizi tebrik ediyorum.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.