Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dijital medyada var olmak

İnternet bilgi paylaşımı adı altında ortaya çıktı. Hizmet etme amacını bir kenara bırakan internet; dijital medya dünyasının doğuşunu gerçekleştirdi.

Dijital medyada var olmak

İnternet uzun yıllardan beri hayatımızda olsa da, hiç son yıllardaki gibi bir etki bırakmamıştı. İlk başlarda bilgi paylaşımı için kullanılan internet, insanların internete daha kolay ulaşması ile farklı birçok alanda hizmet vermeye başladı. Böylelikle dijital medya dünyasının doğuşu gerçekleşti.

Hem bireysel hem de kurumsal olarak internet üzerinde var olmak isteyenler, dijital medyayı kullanarak kitlelerini genişletmekte. Özellikle kurumsal yapıdaki firmalar ürün ve hizmetlerini dijital medyayı kullanarak daha çok kişiye ulaştırmaya çalışmakta ve son zamanlarda da daha da yayılmaktadır.

Dijital Medya Uzmanı Sefa Gedik

Dijital medyanın bu kadar çok popüler olmasındaki asıl neden nedir? Bu konuda Dijital Medya Uzmanı Sefa Gedik şunları kaydetti:

Dijital medya her geçen gün daha da ilgi gören bir platform haline gelmektedir. Dijital medyanın bu kadar ilgi görmesi ve özellikle firmaların bu konuda büyük yatırımlar yapmasının en önemli nedeni internet aracılığı ile milyonlarca insana ulaşabilmeleridir. Diğer taraftan bu alanda yapılan reklam çalışmalarında özellikle hedef kitlenin belirlenebilir olması reklam verenlerin en iyi sonucu almalarına olanak sağlamaktadır.

Sosyal medyanın günümüzde çok kullanıldığını dile getiren Gedik sözlerine şu şekilde devam etti:

İnsanlar sosyal medyada hem vakit geçirmekte hem de dijital medyada var olan firmaların ürünlerini inceleyebilmektedir. Böylelikle tanıtım alanında da yeni bir trendin ortaya çıkması söz konusu olmuştur. Web tasarımı, grafik tasarımı, video tasarımı, web yazılımları ve sosyal medya alanlarında bireylerin ve kurumların daha aktif bir şekilde dijital dünyada var olmaları için binlerce ajans var.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Ahmet Sevim

    Gerçekten güzel söylemiş, tebrik ederim.

Yorumları Gör (1 Yorum)