Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Facebook haberler nedir? Facebook’tan ”doğru haber” atağı

Twitter ve Instagram'ın popülaritesinin çok gerisinde kalan Facebook yeni yollar denemeye devam ediyor. Facebook hem şirketin üstündeki ''kişisel veriler'' lekesini temizlemek hem de kullanıcılara doğru haber sunmak için Facebook haberler sekmesi açmaya hazırlanıyor. Peki Facebook haberler nedir? İşte detaylar...

Facebook haberler nedir? Facebook’tan ”doğru haber” atağı

İlk çıktığı anda çok büyük bir kitlesel harekete dönüşen ve tüm dünyayı saran sosyal paylaşım sitesi Facebook artık eski çekiciliğini kaybetmiş durumda. Facebook hem bu durumla baş etmek hem şirketin üstündeki ”kişisel veriler” lekesini temizlemek hem de kullanıcılara doğru haber sunmak için Facebook haberler sekmesi açmaya hazırlanıyor. Peki Facebook haberler nedir? İşte detaylar…

Popülaritesini ve itibarını kişisel verilerin gizliliği davaları yüzünden yüksek oranda kaybeden Facebook, yine de dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yerini koruyor. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Facebook, doğru ve güzel haberler paylaşmayı hedeflediği ‘Haberler’ sekmesini devreye sokmayı planlıyor.

Bu sekmede dürüst ve düzenli haberler paylaşarak itibarını artırmayı hedefleyen Facebook; Bloomberg ve Washington Post gibi markalara büyük miktarda para ödemeyi göze aldı. Haber kalitesini artırmak için medya devleriyle masaya oturan Facebook, yakın zamanda Haberler sekmesini devreye sokmayı planlıyor.

Haberler sekmesi bu ayın sonunda geliyor

Wall Street Journal’ın yayınladığı rapora göre Facebook, Haberler sekmesini neredeyse hazır hale getirdi. Raporlara göre şirket bu ayın sonunda ‘Haberler’ sekmesini devreye sokacak. Geçmiş zamanlardan beri saçma ve sahte haberlerle başı dertte olan Facebook, bu sefer böyle bir sorunla karşı karşıya gelmemek için elinden geleni yapıyor.
Son zamanlarda kripto para birimi Libra ile de başı dertten kurtulmayan Facebook, artık işleri rayına oturtmak istiyor. Bunu ‘Haberler’ sekmesi ile gerçekleştirmek isteyen Facebook bu iş için fazlasıyla yatırım yapıyor. Eski itibarını kazanmak ve popülaritesini tekrardan artırmak isteyen Facebook’un şimdilik en büyük umudunun Haberler sekmesi olduğu açık bir şekilde görülüyor.