Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Facebook Huawei cihazlarda artık yok!

Facebook Huawei cihazlarda artık yok!

Çinli teknoloji devi Huawei’e bir darbe de Facebook’tan geldi. Yeni alınan karara göre Huawei cihazlarda Facebook’un çatısı altında bulunan popüler uygulamalar artık ön yüklü olarak kullanıcılara sunulmayacak.

İki küresel güç devletleri arasındaki ticaret savaşının tam ortasında kalan Huawei’ye bir darbe de dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’tan geldi. Çinli teknoloji şirketi Huawei’ye karşı harekete geçen şirketlere Facebook da eklendi.

Diğer sosyal uygulamalarda yüklü olmayacak

Ünlü haber ajansına konuyla ilgili açıklama yapan sosyal ağ Facebook, bundan sonra Huawei telefonlara grup şirketlerinin mobil uygulamalarının ön yüklü olarak gelmeyeceğini duyurdu. Huawei markalı akıllı telefonlara yüklü olarak gelen Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamaları artık kullanıcılar tarafından sonradan yüklenebilecek.

ABD Başkanı’nın Çin’e karşı başlattığı ticari yaptırımların baş aktörü konumundaki Huawei ile ilgili olarak daha önce Google, Microsoft, Intel ve ARM gibi ABD merkezli teknoloji devleri de iş birliklerini sınırlama yoluna gitmişti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri