Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Facebook’tan yeni bir skandal daha! Milyonlarca kullanıcının bilgileri sızdı!

Sosyal medya platformu Facebook, skandallarla gündemden düşmüyor. Bir siber güvenlik şirketi, 267 milyon kullanıcıya ait kişisel bilgilerin ifşa olduğunu açıkladı. Skandala ilişkin Facebook yönetimi ise sessizliğini koruyor.

Facebook’tan yeni bir skandal daha! Milyonlarca kullanıcının bilgileri sızdı!

Güvenlik açığı skandallarıyla gündeme gelen sosyal iletişim ağı Facebook’ta milyonlarca kullanıcının kişisel bilgileri açığa çıktı.

Skandal, ABD merkezli bir siber güvenlik şirketinin raporuyla kamuoyuna yansıdı.

SIZDIRILAN BİLGİLERİN ÇOĞUNLUĞU ABD VATANDAŞI

267 milyon kullanıcıya ait ad, soyad, telefon numarası ve profil bilgisi gibi kişisel bilgilerden oluşan veri tabanının, yaklaşık iki hafta boyunca internette istismara açık şekilde göründüğü belirtildi.

Veri tabanının izi Vietnam’da bulunurken, bir siber suç örgütüne ait olabileceğine dikkat çekiliyor. Sızdırılan veri tabanındaki kullanıcıların çoğunlukla ABD’den olduğu belirtiliyor.

DAHA ÖNCE DE SKANDALLAR YAŞANMIŞTI!

Güvenlik uzmanları, kullanıcı bilgilerinin Facebook veri tabanından nasıl kopyalandığının ise henüz belirlenemediğini söyledi. Konuya ilişkin Facebook yönetiminden henüz bir açıklama gelmezken, uzmanlar, kullanıcıları gizlilik ayarlarını herkese açık yapmamaları konusunda uyarıyor.

Üst üste skandallarla gündeme gelen Facebook’un daha önce milyonlarca kullanıcının verilerini izinsiz kullandığı ortaya çıkmıştı.

Yine Facebook kullanıcısı 200 milyon kişinin telefon numarası da ifşa olmuştu.

Kaynak : TRT HABER
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri